Hukuk fakültesinin gerçeklerinden biri de seçmeli dersler. Bir fakültede seçmeli dersin çokluğu, o fakülte için bir kalite göstergesidir. Buna karşılık, seçmeli dersler için not bulmak kolay iş değil. Bazı fakültelerde verilen Afet Kültürü isimli ders için de ders notu bulmak bir hayli zor. İlk koyduğumuz bu not ise belki başka not arama ihtiyacınızı ortadan kaldırabilir. Sayfanın sonunda, İstanbul Üniversitesi AUZEF tarafından hazırlanan afet kültürü kitapçığı bulunuyor. Afet kültürünün tüm konularını içeriyor ve doğrudan dersi veren hoca tarafından hazırlandığı için, derse ilişkin doğrudan kesin bilgiyi almış olacaksınız.

Afet kültürü hukukla neredeyse hiç alakası olmayan bir seçmeli ders; ancak bazen kontenjan ya da ders yükünün çokluğu dolayısıyla istediğiniz seçmeli dersi seçemeyebilirsiniz. Böyle durumlar için afet kültürü ideal!İÜ AUZEF afet kültürü notu şu konu başlıklarını içeriyor:

Biliyorum, onca ders varken afet kültürü mü konuşacağız, çalışacağız diyorsunuz; ama seçmeli dersler öğrenciliğimiz bir gerçeği ve bazen istediğimiz seçmeli ders yoksa, en kolayını seçmemiz gerekebiliyor. İşte afet kültürü böyle bir ders. Başka ders yoksa seçin, kolaylıkla geçin. Bu ders notu size yeter de artar bile, başka yere bakmanıza başka not aramanıza gerek yok! Henüz bulamadık; ama ara ara pratikler sayfamızı da kontrol edin, mutlaka afet kültürü çıkmış soruları da bulmaya çalışacağız.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Eğer daha ciddi dersler istiyorsanız bizde hepsi mevcut! Hukuk fakültesinin en zor derslerinden medeni usul hukuku çalışabilirsiniz. Neredeyse göreceğiniz her kavram size bildiklerinizi unutturacak, evet idare hukukundan bahsediyoruz, isteyene en iyi notlarımızdan bazıları bu derse ilişkin. Üçlemeyi tamamlamak isteyenler için ceza hukuku dersi için notlarımız çeşitli, borçlar hukuku ders notlarının da ondan aşağı kalır yanı yok.