Anayasa Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Anayasa Hukuku Ders Notu – 2018-2019 İÜHF Ses Kaydı Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Not kalabalığı içinde kaybolduğumuz için iyi notun nerede olduğunu bulamıyoruz. Hukuk Sebili en iyi notları sizin için buluyor! İstanbul Üniversitesi’nden bir grup gönüllü 2019’da çok kaliteli bir iş yaptı. Fahiş fiyatlarla satılan ses kaydı notlarına karşı kendi gruplarını oluşturdular ve ücretsiz olarak internette yayınlamaya başladılar. İMECE, ANT (Açık Not Teşebbüsü) gibi isimler alan gruplar var, Marmara Hukuk’ta da benzer bir oluşum olduğu haberleri geliyor, takipteyiz! Bugün de bu gruplardan birinin elinden çıkan anayasa hukuku ders notu ile karşınızdayız. Anayasa hukuku ders notu sayfamızdaki diğer notlara bakmayı da unutmayın!

Anayasa hukuku, not sorununu tersten yaşayan bir ders. Az nottan değil çok nottan müzdaribiz. Hukuk Sebili olmasaydı şu an bir drive linkinin en karanlık köşelerinde, adından ne olduğun anlaşılmayan bir ders notunu indirip, anayasa hukuku beklerden iktisat notu okuyor olabilirdiniz! Neyse ki biz aylarca süren çalışmalar sonucunda en iyi notları tespit etmeye çalıştık ve sadece en iyi notları paylaşıyoruz. Anayasa hukukunda da ayıklama yapınca harika notlar ortaya çıkmış oldu. Anayasaların Karşılaştırıldığı Anayasa Hukuku Notu veya Teziç ve Özbudun Anayasa Hukuku Kitaplarının Özeti Notu bu notlardan sadece ikisi. Geri kalanı için Hukuk Sebili Anasayfası’na uğramayı unutmayın! 

İşte bugünkü Anayasa Hukuku ses kaydı notu da, 2019 yılında hazırlanmış, İÜHF Anayasa Hukuku dersinin 2.dönem tüm derslerini kapsıyor. Ders ders olan notları birleştirdik, böylece tek PDF’de tüm ikinci döneme ulaşabilirsiniz. Anayasa hukuku ders notu kapsamında size sunduğumuz en iyi anayasa hukuku ders notlarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bu ses kaydı notundaki konular şöyle:

  • Anayasaların yapılış amaçları
  • İnsan hakları, özellikleri ve sınıflandırılması
  • Hak, özgürlük ve ödev ilişkisi
  • 82 Anayasasının öngördüğü temel hak ve hürriyetler rejimi
  • Temel hak ve hürriyetlerin sınıflandırılması
  • Yasama organı ve faaliyeti
  • Yürütme faaliyeti ve cumhurbaşkanının yetkileri
  • Olağanüstü hal yönetim usulleri
  • Yargı organı ve anayasa yargısı
  • Konularla ilgili pratik çalışma ve geçmiş yılın çıkmış soruları

Gördüğünüz gibi not oldukça kapsamlı, tam 220 sayfa! Bir anayasa hukuku kitabı ile birlikte çalışıldığında, hocanın derste özellikle üzerinde durduğu hususlar çok iyi öğrenilebilir ve başarı kaçınılmaz olur.

Anayasa hukuku notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Anayasa Hukuku Ders Notları sayfamıza göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Anayasa Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Anayasa hukukunu halletiyseniz, diğer derslere geçebilirsiniz. Anayasa hukuku dışında Genel Kamu Hukuku Ders Notları, Hukuka Giriş Ders Notları, İktisat Ders Notları, Medeni Hukuk Ders Notları ve Roma Hukuku Ders Notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

 

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notu sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

 

Anayasa Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Anayasa Hukuku Ders Notu – 2018-2019 İÜHF Ses Kaydı Notu