"verba volant, scripta manent"

Borçlar Genel Pratik – İÜHF 2012-2013 Vize ve Final Cevaplı
Borçlar Genel Pratikleri

Borçlar Genel Pratik – İÜHF 2012-2013 Vize ve Final Cevaplı 

Bu sayfada 2 not var! Borçlar genel pratik çalışmalar sayfamızda İÜHF 2012-2013 döneminde yapılan vize ve final sınavlarının cevaplarına yer veriyoruz. İstanbul Hukuk şu an için bizim en önemli pratik çalışma kaynağımız. Zamanla zenginleştirmek için elimizden geleni yapacağız; ancak şu an için bizzat sınav sorularının verildiği, cevaplarının bizzat kürsüler tarafından hazırlandığı kaynak bulmak kolay iş değil. Borçlar hukuku genel hükümler deyince de insan 4-5 sınav çözmeden kendinden emin olamıyor. Bu yüzden başlangıçı İÜHF ile yapalım, sizi garantiye alalım istedik. Piyasada başka güzel pratik çalışmalar illa ki var, zamanla onları da size sunmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 

Bütünlüğü sağlamak açısından bugün 2 pratik çalışmayı tek bir sayfada paylaşıyoruz. Sayfanın sonunda iki farklı indirme linki bulacaksınız. İlk linkte İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2012-2013 Borçlar Hukuku Genel Hükümler Vize Soruları ve Cevap Anahtarını, ikinci linkte ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2012-2013 Borçlar Hukuku Genel Hükümler Final Soruları ve Cevap Anahtarını bulacaksınız.

Final sınavından bir olay ve soru örneğini burada paylaşalım:

Olay: Birlikte maden ocağı işleten ortaklar (K) ve (L); maden çıkarılması, temizlenmesi ve yüklenilmesinde kullanılmak üzere 1 Ağustos 2012’de satıcı (S)’den 200.000 ABD Doları karşılığında X marka bir makine satın alırlar. Sözleşmeye göre; 10 Eylül 2012’de satış bedeli 200.000 ABD Doları ödenecek ve yine aynı tarihte X marka makine teslim edilecektir.

Soru: (K) ve (L) ile (S) arasında, X marka makinenin satışına ilişkin sözleşmeden doğan
borçların ifa yerleri neresidir?

Gördüğünüz gibi ve zaten bildiğiniz gibi, borçlar hukuku çok kolay bir ders değil. O yüzden bol bol borçlar hukuku pratiği çözmeyi unutmayın.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Daha fazla borçlar genel pratik çalışması çözmek isteyenler için Sitemizde bir çok borçlar genel pratik çalışması mevcut. Bunlar yetmiyorsa bir borçlar genel pratik çalışma kitabı edinebilirsiniz. Ayrıca diğer 2. sınıf hukuk derslerinin pratiklerini de bulabilirsiniz. 1. sınıf hukuk pratikleri, 3. sınıf hukuk dersleri pratikleri ve 4.sınıf hukuk dersleri pratikleri de ilgili linklerde.

Daha konu çalışamadık ne pratiği diyenler sadece kaliteli hukuk ders notlarının adresi Hukuk Sebili anasayfasındaki arama sekmesine çalışmak istedikleri dersi yazabilirler!

Diğer Makaleler

Leave a Reply

Gerekli alanlar işaretlendi *