Borçlar Özel Ders Notu PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 Borçlar Hukuku Özel Hükümler Ses Kaydı Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Borçlar Özel Ders Notu sayfasındaki notlardan belki de en iyisi, İÜHF derslerinde alınan ses kayıtlarından oluşturulan ses kaydı notları. Piyasadaki kalitesiz notlara ve başkalarının emeğini sömüren notçulara karşı bir tepki olarak öğrencilerin başlattığı bir not hareketi var. İÜHF gönüllü öğrencileri, derslerde ses kaydı alıp notlaştırıyorlar ve bunları ücretsiz olarak bizlerle paylaşıyorlar. İşte bu notlardan biri de 2018-2019 Bahar Borçlar Özel Ders Notu. Bu not, ikinci dönem konularının tamamını kapsıyor. Doğrudan hocanın söylediklerinin dökümü olduğu için, öğrenci notunda olabilecek hatalar en aza indirilmiş durumda diyebiliriz. Ayrıca derste özellikle üstünde durulan yerlerin hangileri olduğunu anlamak için de oldukça faydalı. Derse girmenin yerine geçemez; ama giremeyen için de bundan iyisi olamaz.

İÜHF ses kaydı notları, 2018-2019 Bahar döneminde hazırlanmıştı. 2019-2020 için de çeşitli hareketler olmuştu, onları da inceliyoruz. Toplu bir çalışma haline getirilebilecek olanları paylaşacağız.

Bahar dönemi notları olduğu için, bahar dönemi konuları mevcut:

  • Ürün kirası
  • Vekalet sözleşmesi
  • Kefalet sözleşmesi
  • Eser sözleşmesi
  • Ödünç sözleşmeleri

Borçlar özel hukukunu, genel teorisi borçlar genelde anlatılan sözleşmeler hukukundaki spesifik sözleşmeleri konu alan ders olarak özetleyebiliriz. Borçlar özelde sene boyunca farklı sözleşme türlerini görüyoruz. İlk dönem genelde biraz daha teorik, temel bilgiler verilir, kira, satım sözleşmesi gibi konular işlenir. İkinci dönem ise ayrıntısı onlar kadar çok olmayan sözleşme türlerine geçilir. Borçlar özel dersini sözleşme türü temelli çalışmanızı tavsiye ederiz. Kastımız şu: bir borçlar özel ders notunu ya da borçlar özel ders kitabını alıp borçlar özelin tüm konularını birden çalışmaya gerek yok, borçlar özelin böyle bir güzelliği var. Sözleşme türüne göre bölerek, kendiniz yormadan çalışabilirsiniz.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Borçlar Özel ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Borçlar Özel Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Borçlar Özel Pratikleri de sitemizde mevcut.

Borçlar Özeli halletiyseniz, diğer 3. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Borçlar Özel dışında Ceza Özel, Eşya Hukuku, Kamu Maliyesi ve Vergi Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İnsan Hakları Hukuku ve Ticaret Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 3. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

 

Borçlar Özel Ders Notu PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 Borçlar Hukuku Özel Hükümler Ses Kaydı Ders Notu