"verba volant, scripta manent"

Borçlar Özel Pratik – FSMVÜ 2017 Borçlar Özel Vize-Final Cevap Anahtarı
Borçlar Özel Pratikleri

Borçlar Özel Pratik – FSMVÜ 2017 Borçlar Özel Vize-Final Cevap Anahtarı 

Borçlar Özel Pratik Çalışma PDF Linki 1:

FSMVÜ 2016-2017 Borçlar Hukuku Özel Hükümler Vize Soruları ve Cevap Anahtarı

Borçlar Özel Pratik Çalışma PDF Linki 2:

FSMVÜ 2016-2017 Borçlar Hukuku Özel Hükümler Final Soruları ve Cevap Anahtarı

Borçlar özel pratik çalışmalarında bugün, FSM Üniversitesinde yapılmış 2 adet borçlar hukuku özel hükümler sınavıyla karşınızdayız. Borçlar özel, borçlar genele göre çok daha pratiğe yönelik bir ders. Zaten adından da anlaşılabileceği gibi, borçlar hukukuna ilişkin genel hükümleri, genel teoriyi borçlar genel dersinde öğrenirken, borçlar genelde görülen hususların özel düzenlemelerini borçlar hukuku özel hükümler dersinde görüyoruz. Pratik çalışmalar ve sınavlar da, verilen bir varsayımsal olayda geçen borçlar hukukuna ilişkin bir takım müesseselerin, örneğin bir sözleşmenin türünün sorulmasından ibaret oluyor.

Aslında ders çok zor değil, kavramları iyi bilince yapılabilir. Bunun için de bol bol soru görmek gerekiyor. Daha fazlasını isteyenler bir borçlar hukuku özel hükümler pratik kitabı satın alabilirler.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

3.sınıf derslerinden pratikleri bol bol çözmek şart. Medeni usul pratikleri olmadan geçmek zor. İnsan hakları pratik çalışmaları da sorulan olaylara nasıl yaklaşmanız gerektiğini gösteriyor. Ticareti pratik çözseniz bile anlamanız garanti değil; ama seviyorsanız ticaret hukuku pratik çalışmalarına bir uğrayın bizce…

Diğer Makaleler

Leave a Reply

Gerekli alanlar işaretlendi *