"verba volant, scripta manent"

Ceza Genel Pratik – Ceza Uygulama Rehberi Pratikleri
Ceza Genel Pratikleri

Ceza Genel Pratik – Ceza Uygulama Rehberi Pratikleri 

Ceza genel pratik sayfasına, daha önce ceza hukuku ders notu sayfasında paylaştığımız Adem Sözüer Ceza Hukuku Uygulama Rehberi notundaki pratik kısmıyla başlıyoruz. Ceza hukuku uygulama rehberi, ceza hukukunun temel meselelerine değinip, teorinin pratiğe nasıl dökülebileceğini gösteren bir eser. Bu eserin son kısmı da pratik çalışmalara ayrılmış. Nottaki pratik çalışmalar, yıllar içerisinde İÜHF ceza kürsüsü tarafından yapılan sınavlar ve derste çözülen pratikleri içeriyor. 140 sayfanın tamamı pratik çalışma! Tüm soruların cevapları ayrıntılı ve açıklamalı. Olabilecek en iyi ceza hukuku genel hükümler pratik çalışması demek yanlış olmaz. 

Ceza Hukuku Uygulama Rehberi, hem konu hem pratik açısından çok zengin. Teorik kısmını ceza hukuku genel hükümler notları sayfamızda paylaşmıştık, linkini de yukarıda verdik. Bugün paylaştığımız pratik kısmında ise teorik kısım yok, doğrudan pratiklere giriş yaptık. Sadece bu pratik çalışma bile ceza hukuku için pratik çalışma ihtiyacınızı giderebilecek kapasitede olsa bile, biz bunun dışında da bir çok pratik çalışmayı ceza hukuku genel hükümler pratik çalışmaları sayfasına koyduk. Bunları çözdükten sonra yeterli gelmezse onlara da bakabilirsiniz. Onların da tamamı çıkmış sorulardan oluşuyor ve cevapları var!

Ceza hukuku genel hükümler pratiklerine ilişkin öncelikli tercihiniz buradaki pratikler olmalı. Zira yazının başında da linkini verdiğimiz gibi bu pratiklerin yer aldığı kitabın başında ceza hukuku sorularının nasıl çözüleceğine ilişkin ayrıntılı ve teorik açıklamalar var. Ceza hukuku dersini alanlar olarak, öncelikle uygulama rehberinin başındaki açıklamaları okuyup, sonra buradaki pratik çalışmalara ve teorik bilginin olaylara nasıl uygulanacağına bakmadan sınava gireyim demeyin!

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Biz Hukuk Sebili’yiz, ceza sebili değil. Dolayısıyla sitemizdeki yegane notlar da ceza notları değil! Diğer 2. sınıf hukuk derslerinin pratiklerini de bulabilirsiniz. 1. sınıf hukuk pratikleri, 3. sınıf hukuk dersleri pratikleri ve 4.sınıf hukuk dersleri pratikleri de ilgili linklerde.

Daha konu çalışamadık ne pratiği diyenler sadece kaliteli hukuk ders notlarının adresi Hukuk Sebili anasayfasındaki arama sekmesine çalışmak istedikleri dersi yazabilirler!

Diğer Makaleler

Leave a Reply

Gerekli alanlar işaretlendi *