"verba volant, scripta manent"

Ceza Genel Pratik – İÜHF 2016-2017 Final Sınav Cevapları
Ceza Genel Pratikleri

Ceza Genel Pratik – İÜHF 2016-2017 Final Sınav Cevapları 

Teklerle çiftlerin “sizin sınav çok kolaymış ya” diye birbirine girmesine vesile bir ceza genel pratik çalışmasıyla daha karşınızdayız! Kısa süre önce 2014-2015 yılına ait final sınavlarını paylaşmıştık, bugün ise 2016-2017 final sınavlarını paylaşıyoruz. Soru tarzları seneden seneye çok değişmiyor; ancak sorulan sorular bir hayli farklı ve kafa açıcı. İÜHF ceza asistanları sıkı çalışmış!

Şunu tekrar edelim: İÜHF olmasaydı siteyi pratik çalışmasız açmak zorunda kalabilirdik. Çok şükür böyle bir şey olmadı ve size çeşit çeşit İstanbul Hukuk sınavı sunabildik. Bu seferki pratik çalışmamız İstanbul Hukuk’ta yapılan 2 final sınavının cevap anahtarından ibaret. İÜHF ceza kürsüsünün sitesinde paylaştığı ders gereçlerinden biri de bu cevap anahtarları. Diğerlerini merak edenler için linki verdik, zaten en faydalı olanlarını biz de Hukuk Sebili olarak paylaşıyoruz.

Aşağıda, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016-2017 Ceza Hukuku Genel Hükümler TEK Numaralı Öğrenciler İçin Final Soruları ve Cevap Anahtarını, ikinci linkte ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2016-2017 Ceza Hukuku Genel Hükümler İKİNCİ ÖĞRETİM Öğrencileri İçin Final Soruları ve Cevap Anahtarını bulacaksınız. Buyrun siz karar verin, tek mi zor çift mi? Bunlar dışında da bir çok pratiği ceza hukuku genel hükümler pratik çalışmaları sayfasına koyduk.

Burada paylaştığımız iki sınavı da, ceza genel çalışmalarınız bittikten sonra, tekrar tekrar okumalısınız. Sadece soruları ve cevaplar verilmemiş, aynı zamanda “sorunun anatomisi” çıkarılmış, yani ceza hukuku sınavında bu sorulsa nasıl cevaplanmalı ve ne yazarsanız kaç puan alırsınız gibi sorularınızın cevabını bulabiliyorsunuz.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Biz Hukuk Sebili’yiz, ceza sebili değil. Dolayısıyla sitemizdeki yegane notlar da ceza notları değil! Diğer 2. sınıf hukuk derslerinin pratiklerini de bulabilirsiniz. 1. sınıf hukuk pratikleri, 3. sınıf hukuk dersleri pratikleri ve 4.sınıf hukuk dersleri pratikleri de ilgili linklerde.

Daha konu çalışamadık ne pratiği diyenler sadece kaliteli hukuk ders notlarının adresi Hukuk Sebili anasayfasındaki arama sekmesine çalışmak istedikleri dersi yazabilirler!

Diğer Makaleler

Leave a Reply

Gerekli alanlar işaretlendi *