Ceza Hukuku Ders Notları PDF Linki :

Ceza Hukuku Genel Hükümler Uygulama Rehberi

Bu Ders Notu Hakkında

Bugün paylaştığımız not aslında bir ceza genel ders notu değil, bir ceza genel ders kitabı. Biz Hukuk Sebili olarak kitap pdf’leri yayınlamayı doğru bulmuyoruz. Para ile satılan kitapların, yazarının izni olmadan çeşitli sitelerde paylaşıldığını görüyoruz ve hukukçuların bunun tasvip etmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bizim paylaştığımız kitap ise herkesin kullanımına açık olarak İÜHF Ceza Hukuku Anabilim Dalı sayfasında yayınlanan Prof. Dr. Adem Sözüer Ceza Hukuku Uygulama ve Pratik Soru Çözüm Rehberi. Ceza hukuku ders notları sayfamızda paylaştığımız hukuk kitap pdflerden sadece biri!

Kitap, herhangi bir ceza hukuku ders notundan farklı. Bu kitap aslında sınav sorularının nasıl çözülmesi gerektiğini açıklamaya yönelik bir rehber gibi. Kitabın ilk 54 sayfalık bölümü, öncelikle ceza hukukuna bir giriş yapıyor. Bundan sonra suç ve yaptırım teorisine kısaca değinilmiş ve son olarak da olay çözümlemenin nasıl yapılması gerektiğine ilişkin bir açıklama bölümü var.

Rehberdeki adımlar şöyle sıralanmış:

A. SUÇUN UNSURLARI AÇISINDAN İRDELEME
1. Maddi unsurlar
a. Suçun faili
b. Suçun konusu ve mağduru
c. Fiil
d. Netice (varsa)
e. Nedensellik bağı
f. Objektif isnadiyet
2. Manevi Unsur

3. Hukuka aykırılık unsuru
B. NİTELİKLİ UNSURLAR
C. KUSUR
D. SUÇUN ÖZEL GÖRÜNÜŞ BİÇİMLERİ
1. Teşebbüs
2. İştirak
3. İçtima
E. SUÇUN UNSURLARI DIŞINDA KALAN, YAPTIRIMIN UYGULANMASI
İÇİN GEREKEN VEYA YAPTIRIM UYGULANMASINI ENGELLEYEN ÖZEL
KOŞULLAR
III. YAPTIRIM

Kitabın tamamı aslında 194 sayfa. Bu notta ise sadece 54 sayfalık teorik bölüm var. 54. sayfadan sonraki bölüm cevap anahtarlarıyla birlikte onlarca pratik çalışmayı içeriyor. Ceza Hukuku Uygulama ve Pratik Soru Çözüm Rehberi’ndeki pratik soruları da sitemize yükledik.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Ceza Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Ceza Hukuku Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Ceza Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Ceza Hukukunu halletiyseniz, diğer 2. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Ceza Hukuku Genel Hükümler dışında Borçlar Hukuku, Hukuk Felsefesi, İdare Hukuku, Milletlerarası Genel Hukuk ve Hukuk Tarihi ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 2. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Ceza hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Ceza hukuku ders notları sayfamız yükünüzü hafifletmek için burada; ancak ceza hukuku ders notları o kadar fazla ki, en iyilerini seçmek bile oldukça zor oldu. Sonuçta çok iyi ceza genel ders notları ile karşınızdayız. Bununla birlikte sadece ders notlarından çalışmak yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Ceza Hukuku Ders Notları PDF Linki :

Ceza Hukuku Genel Hükümler Uygulama Rehberi