Ceza Özel Pratik Çalışma PDF Linki 1:

İÜHF 2015-2016 Ceza Hukuku Özel Hükümler TEK Final Soruları ve Cevap Anahtarı

Ceza Özel Pratik Çalışma PDF Linki 2:

İÜHF 2015-2016 Ceza Hukuku Özel Hükümler İÖ Final Soruları ve Cevap Anahtarı

Ceza Özel Pratik Çalışma PDF Linki 3:

İÜHF 2015-2016 Ceza Hukuku Özel Hükümler ÇİFT Final Soruları ve Cevap Anahtarı

Ceza hukuku özel hükümler, diğer adıyla ceza özel, ceza genelde görülen konuların aksine doğrudan suçları incelemeye girişiyor. Bu pratik çalışmada, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapılmış 3 farklı sınavı göreceksiniz. 

En sonda şu sınavların linklerini bulacaksınız:

  • İÜHF 2015-2016 Ceza Hukuku Özel Hükümler TEK Final Soruları
  • İÜHF 2015-2016 Ceza Hukuku Özel Hükümler ÇİFT Final Soruları
  • İÜHF 2015-2016 Ceza Hukuku Özel Hükümler İKİNCİ ÖĞRETİM Final Soruları ve Cevap Anahtarı

Sınavlara ve cevaplarına geçmeden önce, sınavlardan birinden örnek olay ve soru verelim, sizi nasıl bir şeyin beklediğini görün.

Ceza özelin bu tip soruları kanaatimizce dersin sanılandan daha zor olduğunu ortaya koyuyor. Bu tip sorularda hem kişileri, hem suçları tespit edip, bunun üzerine suç incelemesi yapacaksınız, kolay iş değil. İyisi mi bu sınavlarla yetinmeyin, bir de ceza özel hükümler pratik kitabı edinin. (Not: admin ceza özelden büte kalmış, anası ağlamıştır. Analar ağlamasın diye sizlere güzellik yapmaktadır)

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

3.sınıf derslerinden pratikleri bol bol çözmek şart. Medeni usul pratikleri olmadan geçmek zor. İnsan hakları pratik çalışmaları da sorulan olaylara nasıl yaklaşmanız gerektiğini gösteriyor. Ticareti pratik çözseniz bile anlamanız garanti değil; ama seviyorsanız ticaret hukuku pratik çalışmalarına bir uğrayın bizce…