Eşya Hukuku Ders Notu PDF Linki :

İÜHF Eşya Hukuku Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Eşya Hukuku Ders Notları sayfasında bugün, İÜHF Not ve Bilgi Bankası adıyla notlar hazırlayan ekibin kapsamlı, kitap gibi, harika bir notuyla karşınızdayız. Notun yazarları olan Ahmet Numan Duman ve Mehmet Kasım Dağlı, diğer tüm notlarında olduğu gibi bu notta da azami özeni ve gayreti göstermiş. Hem tüm konulara yer verilmiş (not 105 sayfa!), hem de gerek başlıklandırmalar gerek kullanılan font ve renklerle okuma kolaylığı sağlanmış. Hukuk Sebili’ni kurarken amacımız hiç bir zaman sizi kitaplardan vazgeçirip sadece ders notlarıyla çalışmanıza sebebiyet vermek değil. Ders notları kitap yerini tutamaz; ancak bunun gibi kitap niteliğinde notların da hakkını vermemek olmaz. Neredeyse bir kitap kadar iyi olan bu ders notu, eşya hukuku dersini geçmene çok işinize yarayabilir.

Özenle hazırlanmış bu ders notu, Eşya Hukukunun tüm konularını kapsıyor, o yüzden tek tek hepsini saymaya gerek yok. Yine de içindeki bazı konuları şu şekilde sayabiliriz:

 • Ayni hak
 • Eşya kavramı
 • Taşınır-taşınmaz eşya
 • Zilyetlik
 • Ecrimisil
 • Tapu sicili
 • Mülkiyet
 • Taşınmaz mülkiyeti
 • Taşınır mülkiyeti
 • Sınırlı ayni haklar
 • İrtifak hakları
 • Taşınmaz rehni ve ipotek
 • Taşınır rehni

Görüldüğü gibi bu not konular açısından kapsayıcı, anlatım açısından kolay anlaşılır ve görsel açıdan kolay okunabilen bir not. Eşya hukuku sınavına girmeden mutlaka bu notu okuyun. Bunun yanında iyi bir eşya hukuku ders kitabı, medeni kanunun ilgili maddeleri ve bir kaç da pratik çalıştınız mı, eşya hukuku için endişelenmenize gerek yok!

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Eşya Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Eşya Hukuku Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Eşya Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Eşya Hukukunu halletiyseniz, diğer 3. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Eşya Hukuku dışında Borçlar Özel, Ceza Özel, Eşya Hukuku, Kamu Maliyesi ve Vergi Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İnsan Hakları Hukuku ve Ticaret Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 3. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Eşya Hukuku Ders Notu PDF Linki :

İÜHF Eşya Hukuku Ders Notu