Genel Kamu Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

İÜHF Genel Kamu Hukuku Ses Kaydı Ders Notu 

Bu Ders Notu Hakkında

Genel kamu hukukunda aslında her şey var. Biraz hukuk, biraz siyaset, biraz felsefe. Biraz insan hakları, biraz anayasa, biraz hukuk felsefesi. Belki bundan, öğrenciler bu dersi pek sevmez, genel kamu ders notu da kolay bulunmaz. Neyse ki, İÜHF ses kaydı ders notları, genel kamu için de imdadımıza yetişiyor. Ses kaydı notları, derste alınan kaydın metne dökülmesi olduğu için, özellikle üzerinde durulan noktaları anlamak açısından oldukça faydalı oluyor.

Hukuk fakültesi öğrencilerinin en büyük sorunlarından biri iyi ders notu bulmak. Hukuk Sebili de zaten bu sorunu çözmek için kuruldu; ama bu konuda yalnız değiliz! İstanbul Üniversitesi’nden bir grup gönüllü öğrenci, geçen sene daha çok fahiş fiyatlarla not satan notçulara karşı bir hareket başlattılar. Fahiş fiyatlarla satılan ses kaydı notlarına karşı kendi gruplarını oluşturdular ve ücretsiz olarak internette yayınlamaya başladılar. Bu sayfada Genel Kamu Hukuku ders notu olarak böyle ses kaydı notlarından birini bulacaksınız.

Sayfanızdaki not, 2019 yılında İMECE grubu tarafından hazırlanmış, İÜHF İkinci Öğretim öğrencileri için Genel Kamu Hukuku dersinin 2.dönem tüm derslerini kapsıyor. Ders ders olan notları birleştirdik, böylece tek PDF’de tüm ikinci döneme ulaşabilirsiniz.

Bu ses kaydı notundaki konular şöyle:

Tüm bu konular, derste hocanın üzerinde durduğu noktalar ekseninde notta var. Ayrıca notta her haftanın başında içindekiler kısmı var, dolayısıyla çalışmak istediğiniz konuyu kolaylıkla bulabilirsiniz.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Genel kamu hukuku notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Genel Kamu Hukuku Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Genel Kamu Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Genel Kamu Hukukunu halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Genel Kamu Hukuku dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Medeni Hukuk ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Genel kamu hukuku, sadece hukukla değil, siyaset, tarih ve felsefeyle alakalı da bir ders. Dolayısıyla tüm bu alanlarda size faydalı olacak, aslında eğlenceli ve fakat öğrencilerin zorlandığı bir ders. Sadece ders notları bu yüzden yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Genel Kamu Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

İÜHF Genel Kamu Hukuku Ses Kaydı Ders Notu