Genel Kamu Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

İstanbul Hukuk 2019 Genel Kamu Hukuku Ses Kaydı Ders Notu 

Bu Ders Notu Hakkında

Genel kamu hukukunun zorluğu hukuk öğrencileri arasında çok göreceli; ancak kolay olduğunu düşünenler bile bir şeyin farkında: iyi genel kamu hukuku ders notu bulmak zor bir iş! Bugün ise iyi bir gün; çünkü ekranınızda çok kaliteli bir not var: İstanbul Hukuk Genel Kamu Ses Kaydı Ders Notu.

Eğer Türkiye’nin herhangi bir yerinde hukuk okuyorsanız, öğrencilerin derse gitmek yerine ses kaydı notlarından ders takibi yapmaya çalıştığını bilirsiniz. Bu durum öğrenim açısından sorunlu olsa da etik olarak problemli değil. Etik, hatta hukuki başka çok büyük bir problem var: bu ses kaydı notlarını kendi mallarıymış gibi satan notçular! Kendilerine çeşitli hayvan simgeleri seçerek şirin gözükmeye çalışsalar da, dersin hocasının iznini almadan dersin ses kaydını alıp notunu satmak, bundan para kazanmak hukuka ve ahlaka aykırı bir davranış. Neyse ki İstanbul Üniversitesi’nden bir grup gönüllü geçen sene buna karşı bir çözüm üretmeye çalıştı. Gönüllü öğrenciler kendi gruplarını oluşturdular, ses kaydı alıp not oluşturdular ve ücretsiz olarak internette yayınlamaya başladılar. İşte bugünkü Genel Kamu Hukuku ders notu da, 2019 yılında İMECE grubu tarafından hazırlanmış, İstanbul Hukuk Tek numaralı öğrenciler için Genel Kamu Hukuku dersinin 2.dönem tüm derslerini kapsıyor. Ders ders olan notları birleştirdik, böylece tek PDF’de tüm ikinci döneme ulaşabilirsiniz.

Bu ses kaydı notundaki konular şöyle:

Genel kamu hukuku ders notları insanlar için çok tercih edilmemesi gereken bir çalışma yöntemi aslında. Zira genel kamu hukukunun yapısı ders notundan çalışmaya pek müsait değil. Gerçi, tüm hukuk fakültesi derslerinden kitap okusanız keşke! Kitabın önemine sürekli vurgu yapsak da her dersten kitap okumayacağınızın da farkındayız, bu yüzden de hukuk fakültesi dersleri için ders notları arayışınızda yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Bu kapsamda genel kamu hukukuna ilişkin ders notları bulunan sayfamızda, bundan daha fazla not bulabilirsiniz. Anayasa hukuku dersleri için ders notları, medeni hukukunun temel kavramları ve aile hukuku ders notları, hukuk başlangıcı dersi notları gibi tüm hukuk fakültesi birinci sınıf ders notlarını da sitemizde bulabilirsiniz.

Dahası, hukuk pratikleri sayfalarında, özellikle hukuk fakültesi çıkmış sınav soruları ve cevap anahtarlarına yer vermeye çalışıyoruz, böylece sınavda karşınıza ne çıkacağını az çok tahmin edebilirsiniz. Genel kamu konuları bittikten sonra genel kamu hukukuna ilişkin pratik çalışmalarla devam edebilirsiniz. Ders notlarında olduğu gibi, pratik çalışmalarda da tüm hukuk fakültesi birinci sınıf dersleri için hukuk pratik çalışmaları da sitemizde mevcut!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Genel kamu hukuku, sadece hukukla değil, siyaset, tarih ve felsefeyle alakalı da bir ders. Dolayısıyla tüm bu alanlarda size faydalı olacak, aslında eğlenceli ve fakat öğrencilerin zorlandığı bir ders. Sadece ders notları bu yüzden yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Genel Kamu Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

İstanbul Hukuk 2019 Genel Kamu Hukuku Ses Kaydı Ders Notu