Genel Kamu Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Genel Kamu Hukuku Kitap Özeti Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Sürekli not kalabalığından, piyasada çok kötü notların olmasından bahsediyoruz. Hukuk Sebili’ni de bunun için kurduk, sizlere en iyi hukuk ders notlarını ulaştırabilmek için. Hukuk Sebili için bir başka sebep de haksız para kazananlara darbe vurmak! Genel kamu hukuku için not da az bulunduğu için en iyilerini size ulaştırmak için çok uğraşıyoruz. Not, Prof. Dr. Oktay Uygun genel kamu hukuku kitabından özetlenerek öğrenciler tarafından hazırlanmış. Okuması kolay, akademik metinlerdeki tarz olduğu için göz aşinalığı işinizi çok kolaylaştıracak. İçerik olarak da çok tatmin edici, 57 sayfada söylenmesi gereken her şeyi öz olarak söylemiş.

Nottaki konular şöyle:

  • Temel kavramlar
  • Devlet kavramı ve gelişimi
  • Kent devleti
  • Feodal devlet
  • Ulus devlet
  • Egemen iktidar ve sınırlandırılması
  • Kuvvetler ayrılığı ve Montesquieu
  • Modern sosyal ideolojiler

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Genel kamu hukuku notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Genel Kamu Hukuku Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Genel Kamu Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Genel Kamu Hukukunu halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Genel Kamu Hukuku dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Medeni Hukuk ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Genel kamu hukuku, sadece hukukla değil, siyaset, tarih ve felsefeyle alakalı da bir ders. Dolayısıyla tüm bu alanlarda size faydalı olacak, aslında eğlenceli ve fakat öğrencilerin zorlandığı bir ders. Sadece ders notları bu yüzden yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

 

 

Genel Kamu Hukuku Kitap Özeti Ders Notu