Hukuk Özel Ders hizmetimiz başlıyor! Hukuk Sebili olarak yeni bir hizmete imza atıyoruz. Hukuk Sebili’nde, hukuk ders notlarını yaklaşık 2 yıldır sizlere getiriyoruz. Şimdi de alanında uzman, yıllardır hukukçuluk yapan akademisyen ve avukat hocalarımızdan özel ders almanızı sağlıyoruz. Talep edin, hocayla saati belirleyin ve online hukuk özel derslerinize bir an önce başlayın!

İstediğiniz hukuk özel derslerine ilişkin talebinde bulunmak için 2 seçeneğiniz var: formu doldurmak veya telegramdan mesaj atmak

1. İsterseniz talep ettiğiniz dersleri aşağıdaki formdan seçin. İsim soyad ve iletişim bilgilerinizi paylaşmayı da unutmayın, hocamız size dönüş yapacak. Telefon numaranızı belirtmek istemezseniz sadece mail adresinizi de yazabilirsiniz, sizi mailden de buluruz 🙂

hukuk-ozel-ders-form
hukuk-ozel-ders-form
2. İsterseniz, doğrudan telegramdan mesaj atarak iletişime geçebilir ve talep ettiğiniz dersleri orada yazabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki görsele tıklamak!

 

hukuk-ozel-ders-telegram
hukuk-ozel-ders-telegram

Hukuk özel ders, son yıllarda talebin oldukça fazla olduğu bir alan. Bu yüzden alanında uzman olmayan hukukçular, hatta hukukçu olmayan kişiler hukukta özel ders verme işine girişebiliyor. Zaten hukukçu olmak için hukuk fakültesi okumaya gerek yok diye düşünen insanlardan ne beklenir!

Hukuk Sebili olarak, pahalılaşan ders kitabı fiyatlarına karşı ders notlarını sunuyoruz yıllardır. Şimdi de, hukuk özel ders ihtiyaçlarınızı karşılamak için kolları sıvadık. Sizin tek yapmanız gereken hangi hukuk dersini almak istediğinizi bize söylemek. Biz, alanında uzman bir hocayı bulup sizinle buluşturacağız ve siz de alanında uzman birinden hukuk özel dersi almayı garantilemiş olacaksınız!

Hukukta özel ders, hukuk fakültesi öğrencilerinin hala mesafeli olduğu bir mesele; ancak artan fakülte sayısı, pahalılaşan kitaplar, bazı üniversitelerde fiziksel olarak derse girmenin mümkün olmaması gibi sebeplerle hukuk fakültesi öğrencileri hukukta özel ders kavramına yavaş yavaş alışıyorlar. Hukuk özel dersleri birçoğunun ihtiyacı olan bir şey; ancak iyi hukuk özel dersini veren kişileri bulmanın çok zor olduğu bir yerde Hukuk Sebili yardımınıza koşuyor.

Yukarıda size için 2 seçenek sunduk. İsterseniz formu doldurarak hukuk özel ders talep edin, ya da kolayınıza geliyorsa doğrudan telegram üzerinden mesaj atın ve almak istediğiniz hukuk özel derslerini bizimle paylaşın. Gerisini biz hallediyoruz, hukukta özel ders veren en iyi hocaları sizinle buluşturuyoruz 😉

Hukuk sebiliyle alacağınız hukuk özel derslerinde mümkün olduğunca sizin ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmaya çalışıyoruz ve büyük bir yük altına girmeden istediğiniz dersleri alabilmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Siz hukuk ders talep ettikçe biz de yeni hocalar bulmaya ve sistemimize eklemeye çalışıyoruz. O yüzden siz yeter ki hukuk özel dersi almak isteyin, biz hoca yoksa da sizin için onu bulmak için elimizden geleni yapıyoruz!

Hukuk Özel Ders Almaya İhtiyacınız Var mı?

Bahsettiğimiz gibi, hukuk özel dersleri hukukçular arasında tartışmalı bir husus. Hukuk öğrencisinin özel ders alması genelde garipsenebiliyor. Hukuk öğrencileri, özel ders aldıklarını bile birbirlerine söylemeye çekiniyorlar. Halbuki hakimlik sınavları için kurslara gitmekte kimse beis görmüyor. Hakimlik savcılık sınavları için kurs olabiliyorsa, hukuk fakültesi öğrencileri için özel ders neden olmasın?

Hukukta özel ders almak, sizi mutlaka kötü bir hukukçu yapmaz. Hukuk özel dersi verecek kişiler, alanlarında yetkin hukukçular olurlarsa, okulda öğrendiğiniz bilgiyi daha kısa sürede, evinizin konforunda, hukuki bilginiz artmasını ve sınavlarda başarılı olmanızı sağlayabilirsiniz. En azından hukuk özel ders alacağınız kişi yetkin olacağı için, hakimlik kurslarında olduğu gibi hukukçu olmayanlardan hukuk dersi dinlemek zorunda kalmazsınız…

Hukukta özel derse ihtiyacınız olup olmadığını ancak siz karar verebilirsiniz. Kalabalık bir fakültede derslere girmek konusunda sorun yaşıyor olabilirsiniz, çalıştığınız için belli bir derse giremiyor olabilirsiniz. Dahası, derslere girmenize, çalışmanıza rağmen anlamakta güçlük çektiğiniz hukuk dersleri olabilir. Hatta, sınav başarısı için ihtiyacınız olmasa bile, hukuki bilginizi ve bakış açınızı geliştirmek için özel ders almayı tercih edebilirsiniz. Bunda garipsenecek, yadırganacak bir husus yok.

Hukuk özel ders meselesinin başka bir boyutu daha var. Hukuk Sebili olarak sizi sadece tecrübeli ve alanında uzman kişilerle buluşturacağız. Görüştüğümüz kişiler yıllardır akademisyenlik yapan hocalarımız, onlarca yıldır avukatlık yapan üstadlarımız ve hakim-savcılar veya adayları. Bu kişiler, hukuk fakültesi öğrencisi olan bir kişiye göre mesleki tecrübesi çok daha fazla olan kişiler olacak. Dolayısıyla, kendinizden daha tecrübeli, geçtiğiniz yollardan geçmiş, size özel ders vermek dışında tecrübe aktarımı da yapabilecek kişilerle tanışmış, onlardan faydalanmış olacaksınız. Bu boyutu, belki de özel dersten bile değerli olabilir.

Hukukta özel dersi talep ederken çekinmenize gerek yok. Bu süreç size her boyutuyla faydalı olacak bir süreç. Kendiniz çalışırken anlamayıp başkasından dinlediğinizde anladığınız hususlarla bir çok kez karşılaştığınıza eminiz. Kim bilir, belki de hukuk derslerinden alacağınız özel ders ile okulu daha çabuk bitirecek ya da özel ders aldığınız hocanın yönlendirmesiyle mesleki kariyerinize farklı bir rota belirleyeceksiniz…