Hukuk Sebili Nasıl Oluştu?

Hukuk fakültesi öğrencileri, adalet bölümü öğrencileri, hukuk dersi alan diğer bölüm öğrencileri ve hatta KPSS, hakimlik sınavı gibi sınavlara çalışanlar! Hukuk Sebili sizi kaliteli ders notu bulma zahmetinden kurtarmaya geldi! Artık en kaliteli hukuk fakültesi ders notları artık Hukuk Sebili’nden sorulacak!

Hukuk dersleri ve özellikle hukuk fakültesi dersleri, tüm fakültelerdeki en zor dersler. Kitapları da, hem sayfa sayısı hem fiyat olarak, oldukça kalın!

Hem derslerin zorluğu, hem kitapların kalınlığı, öğrencileri ders geçmek için alternatiflere yönlendirmiş ve bu durum, hukuk fakültesi ders notları denen bir piyasa ortaya çıkmasına sebebiyet vermiş. Hukuk ders notları piyasası, tabiri caizse bir çöplük. İnternette, özellikle anayasa hukuku, idare hukuku, medeni hukuk gibi temel dersler konusunda, sayısı yüzleri, hatta binleri bulan hukuk ders notları var. Bu ders notları, herhangi bir kalite denetiminden geçmeden önümüze atılmış durumda. Bir öğrencinin bu ders notlarını ayıklamak için kaybedeceği vakit çok değerli ve hukuk derslerinden geçmekle kalmak arasındaki ince çizgiyi belirleyebilir Hukuk Sebili olarak bizim üstlendiğimiz misyon da burada devreye giriyor!

Biz Hukuk Sebili’nde hukuk fakültesi öğrencilerini, hukuk dersleri verilen diğer fakültelerdeki öğrencileri ve hatta hakimlik sınavları gibi sınavlara çalışanları, bu hukuk fakültesi ders notları deryasında boğulmaktan kurtarmak istiyoruz. Hukukçulardan oluşan bir ekip olarak biz de bu yollardan geçtik ve kötü ders notlarının insanın başına neler açabileceğini biliyoruz. Bu yüzden kolları sıvadık ve size “sadece en iyi hukuk ders notları” sloganıyla çalışmaya başladık!

Hukuk Sebili’nde sadece iyi hukuk ders notları olacak. Ne yazdığı anlaşılmayan el yazısı notlar yok, yalan yanlış bilgilerle doldurulmuş notlar yok, fotokopicilerde satılan “fotokopici derlemesi” notlar hiç yok! Sitemizde sadece en kaliteli hukuk ders notlarına yer vermeye çalışacağız. Bazı ders notlarını bizzat kendimiz yazıyoruz, kendi yazmadıklarımızı da gerek görsel, gerek içindeki bilgi açısından elden geçiriyoruz ve kaynak belirtmek suretiyle beğeninize sunuyoruz.

Artık binlerce ders notu arasında boğulmak yok! Artık hukuk fakültesi ders notları diye her gün google araması yapıp yolunu kaybetmek yok! Hukuk Sebili ile bütsüz günler sizin olacak…