Hukuk Sosyolojisi Ders Notları PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 Hukuk Sosyolojisi Ses Kaydı Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Her piyasada olduğu gibi hukuk ders notları piyasasında da başkalarının emeği üzerinden haksız kazanç elde etmeye çalışan asalak bir kesim var. Bu asalaklar, bir şekilde derslerin ses kaydını alıyorlar ve dersi yürüten hoca ve kürsüden izin almaksızın ve fahiş fiyatlarla öğrenciye satıyorlar. Zaten derse girmemek için en ufak bahaneye tavlanan hukuk öğrencisi de, fahiş fiyatlara rağmen bu notlara rağbet gösteriyor. Hele hukuk sosyolojisi ders notları bulmak gibi zor bir işle uğraşmaktansa, notçuların yolunu tutuyor.

2019 bahar yarıyılında İÜHF’deki bir kesim öğrenci, notçuların oluşturduğu monopolden rahatsız oldular ve onlara karşı bir hareket başlattılar. Gönüllülük esası ile ses kaydı notları aldılar ve hocaların da bilgisi dahilinde bu notları meccanen yayınlamaya başladılar. Bu işi yapan gruplardan biri ANT, yani Açık Not Teşebbüsü grubu ve yayınladıkları derslerden biri de hukuk sosyolojisi ders notları

İÜHF’de dersler yıllık olduğu için, Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi dersinin ikinci dönemi hukuk sosyolojisini kapsıyor. Yani bu not tam kapsamlı bir hukuk sosyolojisi notu! İçindeki konular ise şöyle:

  • Sosyoloji nedir
  • Hukuk sosyoloji ilişkisi
  • Hukukun işlevleri
  • Toplumsal davranış kuralları
  • Feminizm
  • Postmodernizm
  • Montesquieu
  • Saint-Simon
  • Comte
  • Marx

Bunlar ana başlıklar. Bu ana başlıklar altında tüm konular işlenmiş. Daha çok kişiler ve kavramlar üzerinden giderek, öğrencilerin en çok karıştırdığı düşüncelerin tarihsel süreç içerisindeki yerini daha iyi anlamalarına yönelik bir çalışma ortaya konmuş. Derste alınmış ses kaydının nota çevrilmiş hali olduğu için de özellikle üstünde durulan konuları öğrenmek için ideal!

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Hukuk sosyolojisi ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Pratikleri de sitemizde mevcut.

Hukuk Felsefesini halletiyseniz, diğer 2. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi dışında Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Milletlerarası Genel Hukuk ve Hukuk Tarihi ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 2. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Hukuk sosyolojisi, hukuk fakültesinin ciddiye alınmayan; ancak en önemli derslerinden biri. Hukuk fakültesinin diğer zor dersleri yanında, kolay varsayılan hukuk sosyolojisi için genelde hukuk sosyolojisi ders notları sayfamıza müracaat ediyorsunuz. Bu bizim için iyi, sizin için kötü bir şey; çünkü sadece ders notları yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Hukuk Sosyolojisi Ders Notları PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 Hukuk Sosyolojisi Ses Kaydı Ders Notu