Hukuk Sosyolojisi Ders Notları PDF Linki :

Çok Kapsamlı Hukuk Sosyolojisi Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Felsefe grubu dersleri diye kategorize edebileceğimiz derslerin isimleri ve işleniş şekilleri fakülteden fükülteye değişiklik gösterebiliyor. Bazı fakültelerde Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi olarak yıllık bir derste hem felsefe hem sosyoloji gösteriliyor, bazı yerlerde dönemlik olarak iki ayrı ders olarak gösteriliyorlar. Özellikle hukuk sosyolojisinin seçmeli ders olduğu durumlar da çok fazla. Hukuk felsefesi dersi, öğrenciler tarafından önemi anlaşılamasa da, kaynak sorunu yaşanmayan bir ders; ancak hukuk sosyolojisi dersi için aynısını söylemek mümkün değil. Hukuk sosyolojisi ders notları az, olan notların da kalitesi meçhul.

Hukuk sosyolojisine ilişkin az notun içinden seçtiğimiz kaliteli notlardan biri de bugün paylaştığımız not. Bu not sadece hukuk sosyolojisi ders notları arasında değil, tüm notlar arasında en kaliteli notlardan. Gerek yazı düzeni, gerek başlıklandırmalar, gerekse anlatım olarak en iyi notlarla yarışacak kalitede. Hukuk sosyolojisi ders notları için bu kadar uğraşanlara ne kadar teşekkür etsek az!

Notun başlıkları kısaca şöyle:

  • Hukuk sosyolojisinin alanı
  • Hukuk sosyolojisinin yöntemleri
  • Hukukun işlevleri
  • Hukuk sosyolojisinin öncüleri
  • Hukuka sosyolojik yaklaşımlar
  • Toplumsal düzen ve insan
  • Hukuk ve toplumsal düzen

Bunlar ana başlıklar. Bu ana başlıklar altında bilinmesi gereken bilgilere, kavramlara ve tartışmalara yer verilmiş. Hukuk sosyolojisi ders notları kıtlığı olmasına rağmen bu ders için böyle bir notun üretilmiş olması gerçekten büyük nimet. Hukuk sosyolojisi dersi alan herkesin mutlaka okuması gereken bu nota hemen aşağıdaki kitapçıktan göz atabilir, beğenirseniz sayfanın en altındaki linkten indirebilirsiniz!

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Hukuk sosyolojisi ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Pratikleri de sitemizde mevcut.

Hukuk Felsefesini halletiyseniz, diğer 2. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi dışında Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Milletlerarası Genel Hukuk ve Hukuk Tarihi ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 2. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Hukuk sosyolojisi, hukuk fakültesinin ciddiye alınmayan; ancak en önemli derslerinden biri. Hukuk fakültesinin diğer zor dersleri yanında, kolay varsayılan hukuk sosyolojisi için genelde hukuk sosyolojisi ders notları sayfamıza müracaat ediyorsunuz. Bu bizim için iyi, sizin için kötü bir şey; çünkü sadece ders notları yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Hukuk Sosyolojisi Ders Notları PDF Linki :

Çok Kapsamlı Hukuk Sosyolojisi Ders Notu