Hukuka Giriş PDF Ders Notu Linki👇

Hukukun Temel Kavramları Final Konuları Özet Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Farklı isimlerle çok çeşitli fakültelere temel hukuk dersi veriliyor ve bu konuda not bulmak kağıt üstünde çok zor değil. Kaliteli not ise başka mesele. Hukuk bölümlerinde okuyan öğrencilerin faydalanabilmesi için notun belli bir kalitede olması gerekiyor, diğer bölümlerin temel hukuk derslerin hukuk öğrencisi olmayanlarca hazırlandığı için ise bizim yararlanmamız mümkün olmuyor. Hukuk Sebili’nde en kaliteli hukuk ders notlarının bulunacağını taahhüt ettiğimiz için, not seçme konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Bugün paylaştığımız hukuk başlangıcı ders notu, hukuk fakültesi öğrencileri tarafından, hukuk fakültesi öğrencileri için hazırlanmış. 2 parçalı bir serinin ikinci parçası. Bu notta, dersleri dönemlik olanlar ikinci dönem konularını, senelik olanlar ise vize sonrası konuları bulacaklar. Hukuk Başlangıcı Vize konuları notu da daha önce sitemize konmuştu.

Hukuk başlangıcı ya da hukuka giriş ders notlarının konuları hemen hemen birbirinin aynı oluyor. Öğrenilmesi gereken temel kavramlar belli olduğu için, kitaplar da notlar da benzer bir sistematikle devam ediyor. Paylaştığımız bu notta, hukukun temel kavramlarına ilişkin daha çok 2.dönem anlatılan konuları bulabileceksiniz. Nottaki konular şöyle:

  • Hukuk sistemleri
  • Anglosakson hukuk sistemi
  • Kıta avrupası hukuk sistemi
  • Hukuk kaynakları ve kanunlaştırma
  • Hukukun dalları
  • Hukukta yorum
  • Hukukun temel kavramları ve kurumları
  • Haklar
  • Hakların kazanılması ve kaybedilmesi
  • Hukuk ve yaptırım

Hukukun temel kavramları ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Hukukun Temel Kavramları Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Hukukun Temel Kavramları Pratikleri de sitemizde mevcut.

Hukukun temel kavramları dersini halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Hukukun temel kavramları dışında Anayasa Hukuku, Genel Kamu Hukuku, İktisat, Medeni Hukuk ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Hukukun Temel Kavramlarının ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek var mı? Adı üstünde, bu derste meslek hayatınız boyunca kullanacağınız kavramları öğreneceksiniz! Genelde kolay bir ders olarak görülür, yine de hukukun temel kavramları ders notları sayfamızdaki notları mutlaka ciddiye almalısınız. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Hukuka Giriş PDF Ders Notu Linki👇

Hukukun Temel Kavramları Final Konuları Özet Ders Notu