Hukuka Giriş PDF Ders Notu Linki👇

Hukukun Temel Kavramlaır Vize Konuları Özet Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Hukuk başlangıcı, temel hukuk, hukukun temel kavramları, hukuka giriş… Bu derse verilen isimlerden sadece bir kaçı bunlar. Ve her bölümde olduğu gibi hukukta da temel olduğu için kolay sanılan, önem verilmeyen bir ders; ancak kanaatimizce fakültenin en önemli derslerinden. Buradaki kavramların iyi anlaşılması, hukuk fakültesi öğrenciliği boyunca derslerin daha verimli geçmesini sağlayacak. Bugün paylaştığımız hukuk başlangıcı ders notu, hukuk fakültesi öğrencileri tarafından, hukuk fakültesi için hazırlanmış. 2 parçalı bir serinin ilk parçası. Bu notta, dersleri dönemlik olanlar ilk dönem konularını, senelik olanlar ise vize öncesi konuları bulacaklar. Hukuk Başlangıcı Final konularının olduğu not da yüklendi, ilgili linkte!

Hukuk başlangıcı, yani hukuka giriş aslında adından da anlayabileceğiniz gibi fakültenin başlangıcı, girişi. Diğer derslerin tamamında işinize yarayacak bilgileri bu notta ediniyorsunuz. Evet, hocaların çok zorlamadığı ulusal bir durum gibi gözüküyor; ama bu sizin bu konuları çok iyi öğrenmek zorunda olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor. Lütfen sadece ders notlarına güvenmeyin, en azından bir hukuka giriş kitabını okuyarak sınava hazırlanın. Hangisi olduğu hiç önemli değil, Kemal Gözler Hukuku Giriş de olabilir, Adnan Güriz Hukuk Başlangıcı kitabı da.

Nottaki konular şöyle:

  • Toplumsal hayat ve hukuk
  • Hukuk kuralları ve diğer kural türleri
  • Hukuk kurallarının sınıflandırılması
  • Hukukun tanımı
  • Hukuk ve yaptırım (müeyyide)

Hukuk başlangıcı dersinin bu konularını içeren not sadece 17 sayfa. Sayfa sayısının azlığı sizi aldatmasın, hem tasarımı dolayısıyla sayfa sayısı düşmüş, hem de gerçekten işinize yarayacak bilgiler verilmiş. Dolayısıyla az laf çok iş yapılmış diyebiliriz, sizin konu tekrarı ihtiyacınızı da karşılayacaktır.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Hukukun temel kavramları ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Hukukun Temel Kavramları Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Hukukun Temel Kavramları Pratikleri de sitemizde mevcut.

Hukukun temel kavramları dersini halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Hukukun temel kavramları dışında Anayasa Hukuku, Genel Kamu Hukuku, İktisat, Medeni Hukuk ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Hukukun Temel Kavramlarının ne kadar önemli olduğunu söylememize gerek var mı? Adı üstünde, bu derste meslek hayatınız boyunca kullanacağınız kavramları öğreneceksiniz! Genelde kolay bir ders olarak görülür, yine de hukukun temel kavramları ders notları sayfamızdaki notları mutlaka ciddiye almalısınız. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

 

Hukuka Giriş PDF Ders Notu Linki👇

Hukukun Temel Kavramlaır Vize Konuları Özet Notu