"verba volant, scripta manent"

İdare Hukuku Pratik – Çeşitli Konulara İlişkin 7 Pratik
İdare Hukuku Pratikleri

İdare Hukuku Pratik – Çeşitli Konulara İlişkin 7 Pratik 

İdare hukuku pratik çalışmaları sayfamızda bugün 7 farklı pratik çalışma var. Lafı çok uzatmadan notları paylaşalım, zira idare hukuku pratik çözmeden anlaşılması çok zor olan bir ders. İdare hukuku konularını çalıştıktan sonra, mutlaka idare hukuku pratikleri sayfasına da uğramalısınız.

Dediğimiz gibi bugün tam 7 pratik çalışma var, hepsinin linkini yazının sonunda ayrı ayrı bulacaksınız. Bugün paylaştığımz pratik çalışmaları şöyle sayabiliriz:

  1. İdarenin işlemlerine ilişkin pratik çalışma 1
  2. İdarenin işlemlerine ilişkin pratik çalışma 2
  3. Kamu hizmeti faaliyetine ilişki pratik çalışma
  4. Kolluk faaliyetine ilişkin pratik çalışma
  5. İdarenin sorumluluğuna ilişkin pratik çalışma 1
  6. İdarenin sorumluluğuna ilişkin pratik çalışma 2
  7. İdari teşkilat, idarenin işlemleri ve idarenin mallarına ilişkin pratik çalışma

Buradaki pratik çalışmalar belki de tüm konuları içeren pratik çalışmalardan çok daha faydalı. Zira tek bir konuya odaklandığı için kafanız dağılmadan kendinizi sadece bu konuları anlamaya odaklayabiliyorsunuz. Tabi idare hukuku pratik çalışmalarına bakmadan önce idare hukukunu anlamak gerekiyor. İdare hukukunu anlamanın da bizce kitap okumaktan başka yolu yok. Piyasada çok fazla idare hukuku kitabı var, çok ince olmayanlarından birini seçip çalışmanızı tavsiye ederiz. Bir de kitabını aldığınız kişinin idare hukukçusu olup olmadığına dikkat edin, sonra başınız ağrımasın…

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

İdare hukukundan başka 2. sınıf hukuk derslerinin pratiklerini de bulabilirsiniz. 1. sınıf hukuk pratikleri, 3. sınıf hukuk dersleri pratikleri ve 4.sınıf hukuk dersleri pratikleri de ilgili linklerde.

Daha konu çalışamadık ne pratiği diyenler sadece kaliteli hukuk ders notlarının adresi Hukuk Sebili anasayfasındaki arama sekmesine çalışmak istedikleri dersi yazabilirler!

Diğer Makaleler

Leave a Reply

Gerekli alanlar işaretlendi *