İktisat PDF Ders Notu Linki👇 

İktisat Kitap Özeti Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Bir ders bir fakülte için ne kadar önemli olabilirse, İktisat dersi de hukuk fakültesi için o kadar önemli… Hakaretler ettiğinizi duyar gibiyim. Evet, iktisat yukarıda yazdığım gibi hukuk fakültesinin en önemli dersi gibi gelmiyor bize. Evet, çoğumuz nefret ediyoruz ve tüm hukuk derslerini verip iktisattan kalan 1. sınıf öğrencilerin sayısı hiç az değil. Bunun en büyük sebeplerinden biri iktisat ders notu bulmaktaki zorluk olabilir! En iyi iktisat ders notunu bulana ödül verilmeli…

Biz hukukçular alan dışı dersleri pek sevmeyiz, o yüzden bu derslerin notlarını da tutmayız. Alan dışı olduğu için kitaptan okumak da bizim için zor. Hukuk kitapları bize yetiyor! Dolayısıyla hem kitaplar okunamıyor, hem not yok, bu millet bu dersi nasıl versin?

Hukuk Sebili, genelde takındığı iddialı tavrını iktisat notları konusunda bir kenara bırakıyor. Diğer derslerde el yazısı notlara tamamen karşı olmamıza rağmen iktisatta her türlü notun başımızın üstünde yeri var. Mümkün olduğunca kaliteyi çok düşürmemeye çalışıyoruz; ama söz de veremiyoruz…

Tüm bu zorluklar arasında bulduğumuz iktisat notlarından biri, bir kitap özeti notu ve maalesef el yazısı. Biz notu çok daha kötü bir durumda aldık ve üstün(!) editleme yeteneklerimizle biraz daha okunur hale getirmeye çalıştık. Başarılı olduk mu bilemiyorum.

(Okuyabildiğimiz kadarıyla) nottaki konular şöyle:

  • İktisat biliminin doğuşu
  • Günümüzde iktisat biliminin uğraştığı konular
  • Ekonomik sistemler
  • Piyasa teorileri
  • Bütçe

Not oldukça kısa ve çok fazla da konu yok; ancak notu hazırlayan arkadaşımız hem güzel ve düzenli yazmış, hem de kitaptaki şemaları da tek tek çizmiş. Bu not iktisat dersi için tek başına yeterli olmaz; ancak yukardaki konuları halledebilirsiniz.

İktisat ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm İktisat Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için İktisat Pratikleri de sitemizde mevcut.

İktisat dersini halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. İktisat dışında Anayasa Hukuku, Genel Kamu Hukuku Ders Notlarına, Hukuk Başlangıcı Ders Notlarına, Medeni Hukuk ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

İktisat PDF Ders Notu Linki👇 

İktisat Kitap Özeti Ders Notu