İnsan Hakları Ders Notları PDF Linki :

657 Yayınevi İnsan Hakları Hukuku Özet Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Yine kitap gibi bir not ile karşınızdayız! Bugünkü İnsan Hakları Ders Notu 657 Yayınevi adına Serhat Güven tarafından hazırlanmış. Hazırlanış amacını tam olarak bilmiyoruz; ancak umrumuzda değil, not iyi, gerisi bizi ilgilendirmez! Şaka bir yana, muhtemelen yayımladıkları bir kitabın tanıtımı için ücretsiz olarak bu notu hazırlamış ve yayınlamışlar. Not avcısı iç güdülerimiz, bu notun geldiği yerde başkalarının da olabileceğini bize söylüyor, henüz böyle bir tespitte bulunamadık; ancak yakın takipteyiz! Zira eğer tüm notları böyleyse, her ders için size kitap niteliğinde bir özet notu sunmuş oluruz. 

İnsan Hakları Hukuku Özet notunda kabaca şu konulara yer verilmiş:

 • İnsan hakları kavramı
 • Hakların üçlü ayrımı
 • İnsan haklarının gelişimi sürecinde önemli isimler
 • BM’de insan hakları
 • İnsan hakları evrensel beyannamesi
 • Sözleşmeler ve sözleşme dışı usuller
 • AİHS ve Avrupa Konseyi
 • AİHS’deki başlıca haklar
 • Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi
 • Mahkemeye başvuru şartları
 • İnsan haklarına ilişkin yerel makamlar

Aslında insan hakları hukukuna ilişkin yapacak, paylaşacak çok şey var. Bir çok derste olduğu gibi, bir kitap bir kanunla işimiz bitmiyor. Uluslararası belgeler, AİHM kararları, Anayasa Mahkemesi Bireysel Başvuru Kararları derken, insan hakları hukukunun kaynakları bitmek tükenmek bilmiyor! Hukuk Sebili’ni sadece insan hakları hukukuna ilişkin bilgi ve belgelerin olduğu bir siteye çevirmek elbette istemeyiz; ancak insan haklarına ilişkin bu kadar kaynak varken de sizi mahrum etmek olmaz. Biz bu konu üzerine düşünelim, projelendirelim, hayata geçirdiğimizde size duyuralım. Yeniliklerden haberdar olmak isteyenleri Hukuk Sebili twitter hesabına bekleri. 

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

İnsan hakları hukuku, ticaret ve usulle birlikte, 3.sınıfın kapsamlı ve zor derslerinden. Ha eşya da var, unutmayalım. Ceza özel de kolay sayılmaz. Kamu maliyesi ve vergi hukuku… Evet, 3.sınıfta kolay ders yokmuş, siz en iyisi hepsinin konularını 3.sınıf hukuk ders notları sayfamızdan, konular bittikten sonra da 3.sınıf hukuk pratikleri sayfamızdan bulun ve çalışın.

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

İnsan Hakları Ders Notları PDF Linki :

657 Yayınevi İnsan Hakları Hukuku Özet Notu