İnsan Hakları Ders Notları PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 İnsan Hakları Hukuku Ses Kaydı Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

İÜHF gönüllü öğrencilerinin ücretsiz olarak hazırladıkları ses kaydı notları İnsan Hakları ders notu olarak da karşınızda! Bildiğiniz gibi 2018-2019 döneminde notçuların fahiş fiyatlarından bıkan öğrenciler, gönüllü olarak derslerin ses kaydını almaya ve bu ses kaydı notlarının dökümünü yapıp herkesin kullanımına açtılar! Bugün de İÜHF 2018-2019 Bahar Dönemi İnsan Hakları Hukuku Ders Notu ile bu gönüllü çalışmayı sizlere ulaştırıyoruz.

İÜHF İnsan Hakları Ses Kaydı Notunda şu konular bulunuyor:

  • Devletin yükümlülükleri
  • İşkence ve kötü muamele yasağı
  • Kölelik ve kulluk yasağı
  • Özgürlük ve güvenlik hakkı
  • Adil yargılanma hakkı
  • Özel yaşama ve aile hayatına saygı hakkı
  • İnsan hakları hukuku pratik çalışması nasıl çözülür?

Notun özellikle son kısmı çok önemli. Öğrenciler olarak en çok sorun yaşadığımız hususun sorulara verilecek cevapları bilememek olduğunu düşünüyoruz. Tüm kaynaklar elimizde olsa bile sorulara cevap vermekte zorlanıyoruz. Evet, çok eğlenceli bir ders ve insanı çok geliştiriyor; ama 50 alamadıktan sonra Semih Gemalmaz gelse öğrenciyi teselli edemez!

İşte bu ders notunun son bölümünde, dersi anlatan hocamız, sınav sorularının nasıl çözülmesi gerektiğine ilişkin çok önemli bilgiler veriyor. Çok farklı bir yöntem izleyerek, notta da yer alan pratik olayın öğrencilerle birlikte çözümünü yapıyor. Bunu yaparken, adeta bir AİHM ortamı oluşturarak, öğrenciler arasından seçtiği jüriler, yargıçlar ve taraflar arasında, olaydaki uyuşmazlığın tartışılmasını sağlıyor ve bu sırada da söylenmesi, yazılması gerekenler hakkında bilgi veriyor.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

İnsan hakları hukuku, ticaret ve usulle birlikte, 3.sınıfın kapsamlı ve zor derslerinden. Ha eşya da var, unutmayalım. Ceza özel de kolay sayılmaz. Kamu maliyesi ve vergi hukuku… Evet, 3.sınıfta kolay ders yokmuş, siz en iyisi hepsinin konularını 3.sınıf hukuk ders notları sayfamızdan, konular bittikten sonra da 3.sınıf hukuk pratikleri sayfamızdan bulun ve çalışın.

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

İnsan Hakları Ders Notları PDF Linki :

İÜHF İnsan Hakları Hukuku Ses Kaydı Ders Notu