İnsan Hakları Ders Notları PDF Linki :

İnsan Haklarının Tarihsel Gelişimi Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

İnsan Hakları ders notu sayfasına, akademik bir çalışmayla merhaba diyoruz. Evet, bugün paylaştığımız not aslında bir akademik makale. Cemal Bali Akal, Ozan Erözden, Olgun Akbulut ve Emre Zeybekoğlu tarafından yazılmış ve yayınlanmış. İnsan hakları kavramını, sadece insan hakları hukuku boyutuyla değil, tarihsel olarak tüm açılardan değerlendirmişler. İnsan haklarının ne olduğunu ve ne olmadığını çok isabetli bir şekilde ortaya koymuşlar. Ayrıca akademik bir makale olmasına rağmen fakülte seviyesine de hitap eden, öğrencilerin rahatlıkla istifade edebilecekleri bir kaynak.

İnsan Haklarının Tarihsel Gelişimi notunda kabaca şu konulara yer verilmiş:

İnsan hakları gerçekten çok eğitici bir ders. Borçlar hukuku gibi bizim açımızdan çok yerel olan dersleri çalışmak insana alan dışından çok fazla bir şey katmıyor. Halbuki şu konular kısmına bir bakın! Tarih, siyaset, kamu yönetimi, hepsine ilişkin bir şeyler var. İnsan hakları metinleri mavileştirdiğimizi fark etmişsinizdir, aramakla uğraşmayın diye insan hakları dersi kapsamında ihtiyacınız olacak belgelere doğrudan link verdik. Linke tıklayarak ilgili belgeye ulaşabilirsiniz. Notu buluyoruz, uluslararası belgeyi buluyoruz, biz size daha ne yapalım?

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

İnsan Hakları Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm İnsan Hakları Hukuku Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için İnsan Hakları Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

İnsan Hakları Hukukunu halletiyseniz, diğer 3. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. İnsan Hakları Hukuku dışında Ceza Özel, Kamu Maliyesi ve Vergi Hukuku, Medeni Usul Hukuku, Borçlar Hukuku Özel Hükümler ve Ticaret Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 3. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

İnsan Hakları Ders Notları PDF Linki :

İnsan Haklarının Tarihsel Gelişimi