İmar hukuku fakültedeki en faydalı seçmeli derslerden biri. İmar hukuku ders notu deyince de sık sık destek aldığımız İÜHF İdare kürsüsünden destek alıyoruz. Bu sayfadaki notlar, kürsü asistanlarından Yasin Yerebasmaz tarafından hazırlanmış hatırlatıcı ders notlarını içeriyor. Hocanın anlattığı konular derste not almak ve sonradan düzeltmek suretiyle öğrencilerin istifadesine sunulmuş. İmar hukukunun idare hukuku kürsüsü tarafından verilmesi bize bir şey anlatmalı. İmar hukukunu iyi anlamak, idare hukukunun bazı konularını da iyi bilmesi gerektiriyor. Dolayısıyla idare hukuku ders notları sayfasından kısa bir nota göz atmanız, sonra imar çalışmanız tavsiye olunur.

Notlar, şöyle bir uyarı ile başlıyor: “Bu notlar imar hukuku dersleri sırasında, gösterilen yargı kararları ve teorik açıklamalar da dikkate alınarak; dersleri takip eden, genel kaynaklardan yararlanan öğrencilere hatırlatma yardımında bulunması için Arş. Gör. Yasin Yerebasmaz’ın tuttuğu notların, dersin öğretim üyesi tarafından gözden geçirilmiş halidir. Bu notlar sınava hazırlanma sorumluluğunu konu olarak gösterir, ancak sınav sorumluluğunun içerik ve bilgi olarak bu notlarla sınırlı olduğu düşünülmemelidir.” 

Bu uyarıya rağmen, notlardan mutlaka istifade etmenizi tavsiye ederiz. İmar hukuku ders notu veya diğer kaynaklarını bulmak çok kolay değil. Aslında var; ama iyisini bulmak zor işte. Bu durum, buradaki ders notlarının değerini de 2 kat arttırıyor.

Sayfanın sonunda 2 adet link bulacaksınız. 1. linkte İmar Hukuku Vize Konuları Hatırlatma Notları, 2.linkte İmar Hukuku Final Konuları Hatırlatma Notları yer alıyor. Ön inceleme linklerini aşağıya yan yana koyuyoruz, indirmeden incelemek isteyenler bakabilir.

Eğer daha zor dersler istiyorsanız bizde hepsi mevcut! Hukuk fakültesinin en zor derslerinden medeni usul hukuku çalışabilirsiniz. Neredeyse göreceğiniz her kavram size bildiklerinizi unutturacak, evet idare hukukundan bahsediyoruz, isteyene en iyi notlarımızdan bazıları bu derse ilişkin. Üçlemeyi tamamlamak isteyenler için ceza hukuku dersi için notlarımız çeşitli, borçlar hukuku ders notlarının da ondan aşağı kalır yanı yok.