Medeni Usul Hukuku kitaplarının hacminden ve bu hacmin ders notlarına da yansıdığından daha önce bahsetmiştik. Yine bu bağlamda hem hacmiyle hem kalitesiyle tatmin edici olan bir Medeni Usul Hukuku ders notu ile daha karşınızdayız. Daha önce paylaşılan ders notundan daha kısa olan bu not da hatırı sayılır bir hacme sahip, tam 75 sayfa. Bu 75 sayfaya, gerekli yerlerde ayrıntılar da verilere, Medeni Usul Hukukunun tüm konuları sığdırılmış. Başlıklandırmalar, yazım tarzı, anlatım biçimi… Öğrencinin ihtiyacını her anlamda karşılamak için hazırlanmış, adeta kitap gibi bir not. 

Nottaki konular şöyle:

 • Mahkemeler
 • Dava
 • Tahkikat
 • Deliller
 • Yargılama ve Hüküm
 • Davadaki Özel Durumlar
 • Davaya Son Veren Taraf İşlemleri
 • Geçici Hukuki Korumalar
 • Kanun Yolları
 • Kesin Hüküm
 • Ortak Hükümler
 • Özel Yargılama Usulleri
 • Özel Mahkemeler

Medeni usul hukuku fakültenin en zor derslerinden biri, anket yapılsa çoğunda en zor ders olarak çıkar muhtemelen. Böyle bir dersi sadece ders notuyla geçmeye çalışmak gerçekten büyük hata olur. Geçilemez demiyoruz, gününüzde olursunuz, sorular cevaplayabileceğiniz türden gelir, biraz da okuyan asistanlar insaflı davranırsa geçebilirsiniz; ancak medeni yargılamayı öğrenmemiş olursunuz. Bunu öğrenmemek, meslek hayatınız boyunca sizi zor durumda bırakır. Zira yargılama usulünün temellerini bilmeden, örneğin avukatlık yapmanız imkansız. Avukat olduğunuzda ya da staj sırasında bunları öğrenmeye çalışmak size hem itibar hem para kaybettirebilir! Dolayısıyla siz gelin şimdiden bu ders ciddiye alın, sadece nottan çalışmayın. Pekcanıtaz medeni usul kitabı bir tavsiye olarak burada kalsın.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Medeni Usul Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Usul Hukuku Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Usul Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Usul Hukukunu halletiyseniz, diğer 3. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Medeni Usul Hukuku dışında Ceza Özel, Kamu Maliyesi ve Vergi Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Borçlar Hukuku Özel Hükümler ve Ticaret Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 3. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları