Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇 1

İÜHF 2019 TEK Medeni Hukuk Ses Kaydı Ders Notu

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇 2

İÜHF 2019 ÇİFT Medeni Hukuk Ses Kaydı Ders Notu

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇 3

İÜHF 2019 İÖ Medeni Hukuk Ses Kaydı Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Medeni Hukuk Dersi, hakkında içerik girmekten en çok hoşlandığımız, aynı zamanda en çok nefret ettiğimiz konu olabilir. Medeni hukuk dersinin önemini anlatmaya gerek yok, sadece özel hukuk derslerini değil, idare hukuku gibi kamu hukuku derslerini de anlamak için medeni hukukun temel kavramlarını çok iyi kavramak gerekiyor. Kişilik müessesesini iyi anlamayan biri idare hukukunda kamu tüzel kişiliği konusunu ne kadar anlayabilir ki? Sanıyoruz medeni hukukun bu önemi dolayısıyla, internette milyarlarca (isterseniz sayın) medeni hukuk ders notu var. Not çok olunca düşük kaliteli not sayısı da artıyor. Medeni hukuk ders notu sayfasını hazırlayan arkadaşımız şu an psikolojik tedavi görüyor!

Şaka bir yana, kötü notla birlikte iyi not sayısı da bir hayli fazla. Türleri de çok çeşitli. Kitap özetlerinden öğrenci notlarına, ses kaydı notlarından yüzlerce pratik çalışmaya kadar medeni hukuk notu konusunda ne biz ne de siz hiç bir zaman sıkıntı yaşarız.

Medeni hukuka ilişkin bulunabilecek en iyi medeni hukuk ders notu denince ilk akla gelenlerde şüphesiz İÜHF’deki bir grup öğrencinin ses kaydı notu alarak hazırladığı notlar var. Bildiğiniz gibi piyasa kan emici ve hırsız notçularla dolu. Hocalardan müsaade almadan ses kaydı alıp bunları fahiş fiyatlarla öğrenciye satıyorlar. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki bazı öğrenciler de bu düzene baş kaldırdı ve bila-bedel ses kaydı notu paylaşıyorlar.

Normalde her iletide tek not paylaşıyoruz; ancak Medeni Hukuk ders notu çok fazla olduğu için, 2019 yılında İÜHF öğrencileri tarafından hazırlanan 3 ayrı ses kaydı notunu bu ileti altında paylaşacağız. Konuları neredeyse paralel, sadece anlatan hocalar farklı. Hepsini inceleyip tarzınıza en uygun olanına çalışabilirsiniz. Bölüm bölüm paylaşılan notları birleştirip tek bir not haline getirdik. Hepsi bir kitap derinliğinde!

Notlarda şu konular işleniyor:

 • Tüzel kişiler
 • Tüzel kişilerin hakları ve organları
 • Tüzel kişilerin sona ermesi
 • Dernekler
 • Vakıflar
 • Nişanlılık
 • Soybağı hukuku
 • Evlat edinme
 • Evlilik
 • Evlilik birliğini sona erdiren haller
 • Boşanma
 • Boşanmanın mali sonuçları
 • Evliliğin genel hükümleri
 • Evlilikte mal rejimleri

Kısaca: aile hukukunun ve tüzel kişilerin tamamı bu notlarda var. Aşağıda TEK, ÇİFT ve İÖ olmak üzere üç farklı notu da paylaşacağız, istediğinizi seçebilirsiniz.

Medeni Hukuk ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Hukuk Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Hukuk Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Hukuku halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Medeni Hukuk dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu Hukuku ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Hem medeni hukuk ders notları, hem de diğer tüm ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Medeni hukuk, özellikle özel hukuk dersleri açısından temel ders niteliğinde. Sadece özel hukuku da ilgilendirmiyor, bir çok temel kavram bu derste öğreniliyor. Bu yüzden medeni hukuk ders notları sayfamızı mümkün olduğunca zengin tutmaya çalışıyoruz. Sadece medeni hukuk ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

 

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇 1

İÜHF 2019 TEK Medeni Hukuk Ses Kaydı Ders Notu

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇 2

İÜHF 2019 ÇİFT Medeni Hukuk Ses Kaydı Ders Notu

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇 3

İÜHF 2019 İÖ Medeni Hukuk Ses Kaydı Ders Notu