Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Kemal Oğuzman Medeni Hukuk Ders Kitabı Gerçek Kişiler Özet Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Hukuk Sebili’nde hocalara saygı kuşağı devam ediyor! Medeni hukuk ders notu piyasasının bir derya olduğundan bahsetmiştik. Ayrıca Kemal Oğuzman Hocaya saygıyla, bir Oğuzman Medeni Hukuk Kitap Özeti de paylaşmıştık. İlk notta da bahsettiğimiz gibi, Bilgi Üniversitesi Çağdaş Hukukçular Kulübü, Oğuzman hocanın Medeni Hukuk ders kitabının bölümlerini özetlemişler. İlk notta Temel Kavramlar bölümünün özetini paylaşmıştık. Bu notta ise Gerçek Kişiler bölümünün notu var. Bu ders notları, öğrencinin kitap hakkında fikir sahibi olmasını sağlıyor. Ayrıca oldukça titiz hazırlandığı için bilgi eksiği de yok denebilir, o yüzden güvenilir de bir kaynak.

Gönül ister ki herkes otursun, hocanın kitabını okusun. Hatta Oğuzman Medeni Hukuk Kitabı linkini de bırakalım, belki eli satın ala giden olur. Link de bıraksak, yalvarsak da herkesin kitap okumayacağını biliyoruz. Bizim Hukuk Sebili olarak amacımız sizlerin kitap okumamasına sebebiyet vermek değil. Bilakis, kanaatimizce, öğrencilik döneminde çok fazla kitapla haşır neşir olmayanların fakülteden sonra da zorlandığını söyleyebiliriz. Yine de, kitaba ulaşamayanlar ya da başka kitaba sahip olup bu kitap hakkında da fikir sahibi olmak isteyenler bu notu mutlaka okumalılar. Medeni hukuk ders notu sayfamızın en güzide parçalarından!

Bu not, Kemal Oğuzman Medeni Hukuk kitabının Gerçek Kişiler bölümünün özeti niteliğinde. Nottaki konu başlıkları şöyle:

  • Kişiliğin başlangıcı
  • Kişiliğin sona ermesi
  • Hak ehliyeti
  • Fiil ehliyeti
  • Kişisel hal
  • Kişiliğin korunması

Yüzden fazla sayfa, bu notta 34 sayfaya sığdırılmış. Sayfa sayısını az görüp bu nottan şüphe etmenize gerek yok. Medeni Hukuk ders notu deyince ilk akla gelmesi gereken notlardan biri bu. İçiniz rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.

Kemal Oğuzman Hocanın Medeni Hukuk kitabının Tüzel Kişiler bölümü özetini ve yine Oğuzman Medeni Hukuk kitabının Temel Kavramlar bölümünün özetini ilgili linklerde bulabilirsiniz.

Medeni Hukuk ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Hukuk Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Hukuk Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Hukuku halletiyseniz, diğer1. Sınıf Ders Notlarınageçebilirsiniz. Medeni Hukuk dışındaAnayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu HukukuveRoma Hukukuders notları ilgili başlıklara yüklendi.1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Hem medeni hukuk ders notları, hem de diğer tüm ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Medeni hukuk, özellikle özel hukuk dersleri açısından temel ders niteliğinde. Sadece özel hukuku da ilgilendirmiyor, bir çok temel kavram bu derste öğreniliyor. Bu yüzden medeni hukuk ders notları sayfamızı mümkün olduğunca zengin tutmaya çalışıyoruz. Sadece medeni hukuk ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Kemal Oğuzman Medeni Hukuk Ders Kitabı Gerçek Kişiler Özet Ders Notu