Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Kemal Oğuzman Medeni Hukuk Ders Kitabı Tüzel Kişiler Bölümü Özet Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Hukuk Sebili’nde hocalara saygı kuşağı devam ediyor! Medeni hukuk ders notu piyasasının bir derya olduğundan bahsetmiştik, bizim de medeni hukuk ders notu sayfamız oldukça geniş. Ayrıca Kemal Oğuzman Hocaya saygıyla, onun kitabından özetlenen diğer notları da paylaşmıştır: Temel Kavramlar Notu ve Gerçek Kişiler Notu.

İlk iki notta da bahsettiğimiz gibi, Bilgi Üniversitesi Çağdaş Hukukçular Kulübü, Oğuzman hocanın Medeni Hukuk ders kitabının bölümlerini özetlemişler. İlk notta Temel Kavramlar bölümünün özetini paylaşmıştık. Daha sonra da yine aynı kitaptan Gerçek Kişiler özet notu paylaşılmıştı. Bu notta ise Tüzel Kişiler bölümünün notu var. Bu ders notları, öğrencinin kitap hakkında fikir sahibi olmasını sağlıyor. Ayrıca oldukça titiz hazırlandığı için bilgi eksiği de yok denebilir, o yüzden güvenilir de bir kaynak.

Bu not, Kemal Oğuzman Medeni Hukuk kitabının Tüzel Kişiler bölümünün özeti niteliğinde. Nottaki konu başlıkları şöyle:

  • Tüzel kişi kavramı
  • Tüzel kişilerin hak ehliyeti
  • Tüzel kişilerin sona ermesi
  • Dernekler
  • Derneklerin kuruluşu
  • Dernek üyeliği
  • Vakıflar
  • Vakıfların kuruluşu
  • Vakıf senedi

Mütevazi, 24 sayfalık bir not; ama sayfa sayısı sizi yanıltmasın. Önceki özetlerde olduğu gibi bu özet not da çok faydalı olacak.  Medeni Hukuk ders notu deyince ilk akla gelmesi gereken notlardan biri bu. Kitabın kendisini çalışmak kadar verimli olmasa da, kitabı edinemeyenlerin fikir sahibi olmasını sağlayacaktır. İçiniz rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.

Kemal Oğuzman Hocanın Medeni Hukuk kitabının Gerçek Kişiler bölümü özetini ve aynı kitabın Temel Kavramlar bölümünün özetini ilgili linklerde bulabilirsiniz.

Medeni Hukuk ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Hukuk Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Hukuk Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Hukuku halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Medeni Hukuk dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu Hukuku ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Hem medeni hukuk ders notları, hem de diğer tüm ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Medeni hukuk, özellikle özel hukuk dersleri açısından temel ders niteliğinde. Sadece özel hukuku da ilgilendirmiyor, bir çok temel kavram bu derste öğreniliyor. Bu yüzden medeni hukuk ders notları sayfamızı mümkün olduğunca zengin tutmaya çalışıyoruz. Sadece medeni hukuk ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Kemal Oğuzman Medeni Hukuk Ders Kitabı Tüzel Kişiler Bölümü Özet Ders Notu