Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Soybağı ve Aile İlişkileri Konusunda Kapsamlı Bir Medeni Hukuk Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Medeni hukuk, hukuk fakültesinin en temel dersi olabilir. Medeni hukuk kavramlarının ilişkili olmadığı bir hukuk dalı yok. Medeni hukuku iyi öğrenmek, iyi bir hukukçu olma yolundaki ilk adımdır denebilir. Bu da medeni hukuk ders notu çeşitliliğini sağlamış.

Medeni hukuk alanında çok büyük hocalar eserler vermiş, çalışılabilecek ve mutlaka okunması gereken bir çok eser var. Bir yandan Oğuzman bir yandan Tekinay okuyarak hukukta futbol derbisi havası yaşamak mezun olmadan yapılması gereken şeylerden.

Ancak bunun gibi kalın kitapları okumak için her zaman vakit olmayabiliyor. Hukuk öğrencileri olarak her şeyi vize ve final dönemlerine sığdırmaya çalıştığımız için, ders notları eğitimimizin önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Neyse ki, medeni hukuk gibi temel derslerde kaliteli not bulma sorunu yaşamıyoruz. Daha doğrusu siz Hukuk Sebili sayesinde binlerce kötü notla muhatap olmadan, sadece en kaliteli notlara ulaşabiliyorsunuz!

Medeni hukuk ders notu kavramı o kadar çeşitlenmiş ki, artık piyasada konu konu not bulmak mümkün. Bugünkü notumuz da medeni hukukun önemli ve oldukça da keyifli iki konusuna ilişkin: Soybağı ve vesayet. Notun tam içeriği şu şekilde:

  • Soybağının kurulması
  • Soybağının hükümleri
  • Babalık davası
  • Velayet
  • Evlat edinme
  • Aile ilişkileri
  • Nafaka yükümlülüğü
  • Vesayet
  • Vesayetin sona ermesi
  • Kayyım

Bunlar dışında bir çok alt başlık da var tabi. Zaten not 54 sayfa, yani soybağı ve vesayet konusunda anlatılması gereken her şeyi fazlasıyla bize sunmuş. Tasarımı, fontları da çok başarılı, içinde bir çok şema da mevcut. Mutlaka okunması gereken bir not!

Medeni Hukuk ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Hukuk Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Hukuk Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Hukuku halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Medeni Hukuk dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu Hukuku ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Hem medeni hukuk ders notları, hem de diğer tüm ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Medeni hukuk, özellikle özel hukuk dersleri açısından temel ders niteliğinde. Sadece özel hukuku da ilgilendirmiyor, bir çok temel kavram bu derste öğreniliyor. Bu yüzden medeni hukuk ders notları sayfamızı mümkün olduğunca zengin tutmaya çalışıyoruz. Sadece medeni hukuk ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

 

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Soybağı ve Aile İlişkileri Konusunda Kapsamlı Bir Medeni Hukuk Ders Notu