Ders Notu Linki : Medeni Usul Hukuku Ders Notu – İÜHF 2019 Medeni Usul Hukuku Ses Kaydı Notu

İÜHF gönüllü öğrencileri tarafından oluşturulan ses kaydı notları Medeni Usul Hukuku ders notu olarak da karşınızda! Acımasız not piyasasına karşı bir hareket olarak başlayan ve İÜHF gönüllülerinin yürüttüğü bu proje kapsamında bir çok dersin ses kaydı alındı ve bunlar notlaştırıldı. Bu kapsamda ortaya çıkan notlardan biri de Medeni Usul Hukuku ders notu oldu. Derste anlatılanların bire bir işlenmesi dolayısıyla ders için kitaptan sonra en iyi kaynak olduğu rahatlıkla söylenebilir.

İkinci dönem konularını işleyen ders notundaki bazı konu başlıkları şöyle:

  • Tahkikat
  • Duruşma
  • Ön sorun – bekletici sorun
  • Deliller ve ispat
  • Dava konusunun devri
  • Davaların birleştirilmesi ve ayrılması
  • Tahkikatın tamamlanması
  • Sözlü yargılama
  • Hüküm
  • Kanun yolları

İkinci dönem konularını işleyen bu notla birlikte ilk dönem konularının yer aldığı Medeni Usul Hukuku AÜHF Turgay Notu birlikte çalışılırsa tüm konulara ilişkin fikir sahibi olunabilir. İÜHF Ses Kaydı Notu’nun ön incelemesi hemen aşağıda, indirmek isteyenler için link yazının en sonunda!

Bu ses kaydı notları inanılmaz faydalı oluyor; ancak maalesef bir süreklilik ve nizam sağlanabilmiş değil. Bu işi birbirinden bağımsız gruplar yapıyor. Bunlardan biri İMECE, diğeri bu notu hazırlayan İÜHF Not Paylaşım topluluğu ise tespit edebildiğimiz kadarıyla artık aktif değil. İMECE de bu senenin ilk döneminde bazı notları paylaştı; ancak geçen seneki istikrar sağlanamadı. İnşallah bu ses kaydı notu için sistemli ve uzun soluklubir şeye dönüşebilir.

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Medeni Usul Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Usul Hukuku Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Usul Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Usul Hukukunu halletiyseniz, diğer 3. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Medeni Usul Hukuku dışında Ceza Özel, Kamu Maliyesi ve Vergi Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Borçlar Hukuku Özel Hükümlerve Ticaret Hukukuders notları ilgili başlıklara yüklendi. 3. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları