Milletler Genel Ders Notu PDF Linki :

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Hukuk Ders Kitabı II

Bu Ders Notu Hakkında

Milletler Genel ders notu konusunda bir istisna yapacağız. Bugün ilk dönemini paylaştığımız not aslında bir not değil, bir kitap. Anadolu Üniversitesi tarafından hazırlanan kitap, öğrencilerin erişimine sunulmuş. Alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlandığı için hiç bir eksiği yok. Ayrıca açıköğretim öğrencilerinin çok olduğu Anadolu Üniversitesi, notun ilgi çekici olmasını sağlamışlar. Bu kitapta 1.dönem konuları var, 1.dönem konuları ayrıca paylaşıldı

Bu kitapta şu konular işleniyor:

  • Uluslararası hukukta devletin yetkisi
  • Uluslararası deniz hukuku
  • Uluslararası çevre hukuku
  • İnsancıl hukuk
  • Uluslararası hava ve uzay hukuku
  • Devletin sorumluluğu
  • Uluslararası mülteci hukuku
  • Uluslararası ekonomi hukuku

Bu milletler genel ders notu aslında bir kitap, bunu tekrardan vurgulayalım. Bir normalde Hukuk Sebili’ndeki hiç bir notun tek başına çalışılması taraftarı değiliz. Ders notları ders kitaplarının yerini alamaz, almamalı. Bilinçli bir hukuk öğrencisi, önce hukuk ders kitaplarına, sonra ihtiyaç duyması halinde hukuk ders notlarına başvurmalı. Bu paylaşımdaki belgenin ise istisna olduğunu baştan söyledik, zira buradaki belge bir kitap. Dolayısıyla gönül rahatlığıyla başka bir kitap almadan buna çalışabilirsiniz. Aynı kitabın birinci dönem konuları niteliğinde olan Anadolu Üniversitesi Uluslararası Hukuku I Ders Kitabı’na bakmayı unutmayın!

Uluslararası hukuk gibi hukukun farklı alanlarıyla ve hukuk dışı siyaset, uluslararası ilişkiler gibi alanlarla ilgili olan ders notlarına özellikle dikkat edin. Ders notlarını paylaştığımız yazılarda mavi metinler görüyorsunuz, bunlar verdiğimiz linkler. Bazen kendi sitemizdeki başka notları tavsiye ediyoruz, bazen eski bir hukuk teriminin anlamını linkliyoruz, bazen ders notundaki konuya ilişkin iyi bir makale ya da videoya sizi yönlendiriyoruz. Not için gelip çok daha fazlasıyla ayrılabilirsiniz!

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Milletlerarası Genel Hukuk ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Milletlerarası Genel Hukuk Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Milletlerarası Genel Hukuk Pratikleri de sitemizde mevcut.

Milletlerarası Genel Hukuku halletiyseniz, diğer 2. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Milletlerarası Genel Hukuk dışında Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Hukuk Tarihi ve Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 2. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Anayasa hukuku, hukuk fakültesinin en temel ve belki de zor derslerinden biri. Daha 1.sınıfta neye uğradığınızı şaşırtabilir! Bunun önüne geçmek için, anayasa hukuku derslerini takip etmek ve sitemizdeki anayasa hukuku ders notları sayfasını yakından takip etmek önemli. Sadece ders notları ise yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Milletler Genel Ders Notu PDF Linki :

Anadolu Üniversitesi Uluslararası Hukuk Ders Kitabı II