Türk Dili Ders Notu Linki 1: Anadolu Üniversitesi Türk Dili I
Türk Dili Ders Notu Linki 2: Anadolu Üniversitesi Türk Dili II
Türk Dili Ders Notu Linki 3: Atatürk Üniversitesi Türk Dili I
Türk Dili Ders Notu Linki 4: Anadolu Üniversitesi Türk Dili II
Türk Dili Ders Notu Linki 5: İstanbul Üniversitesi Türk Dili I
Türk Dili Ders Notu Linki 6: İstanbul Üniversitesi Türk Dili II

Bu Ders Notu Hakkında

Tüm üniversitelerin 1. sınıflarında zorunlu ortak ders olarak gösterdiği dersler var, bunlardan biri Türk dili, yani Türkçe. Bu derse ilişkin uzun uzadıya, farklı farklı paylaşımlar yapmayacağız. Sitemizdeki tüm Türk dili ders notlarını, YÖK Ortak Dersler kategorimizdeki bu sayfada bulabilirsiniz. Sayfanın sonunda elimizdeki tüm materyali ayrı ayrı linkleyip vereceğiz, yenileri geldikçe de buraya ekleyeceğiz. Siteyi boşuna kalabalıklaştırmaya gerek yok.

Hukuk fakültesine başladığımızda bir çoğumuzun şaşırdığı, bazımızın isyan ettiği bir durum vardır: yine mi türkçe, yine mi tarih, yine mi ingilizce! Ne kadar istemesek de YÖK’ün zorunlu dersleri karşımıza çıkıyor ve bir şekilde geçilmesi gerekiyor. Bizim burada paylaştıklarımız sizin için yeter de artar bile! Aşağıdaki linklerden birini seçmeniz yeterli, herhangi birini okursanız rahat rahat geçersiniz. Hatta hepsini okumanız bile gerekmeyebilir, derslerde üzerinde durulan hususları öğrenip onlara çalışmanız sizin için yeterli olacaktır.

Yazının sonunda linkini bulacağınız notlar şunlar:

  • Anadolu Üniversitesi Türk Dili I
  • Anadolu Üniversitesi Türk Dili II
  • Atatürk Üniversitesi Türk Dili I
  • Atatürk Üniversitesi Türk Dili II
  • İstanbul Üniversitesi Türk Dili I
  • İstanbul Üniversitesi Türk Dili II

Bunlar arasında tercih yapamıyorsanız, en kısa olanını seçin, pişman olmazsınız… Eğer o kadar hukuk kitabı var onları okumuyoruz, bunu mu okuyacağız diyorsanız, Anadolu Üniversitesi Youtube kanalında çok güzel bir Türk Dili Açıköğretim Dersleri çalışması var, her ders bir ünite şeklinde tüm konular anlatılmış. Oraya da bakabilirsiniz.

Dediğimiz gibi YÖK ortak dersler için tek tek paylaşım yapmayacağız, her ders için tek paylaşım yapıp gerekli materyale tek paylaşımda topluyoruz. Yani Türk dili için her şey bu yazıda olacak, tarih ve ingilizce de, YÖK Ortak Dersler Tarih ve YÖK Ortak Dersler İngilizce sayfalarında yer alıyor.