Yabancı Dil Ders Notu Linki 1:

Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil I

Yabancı Dil Ders Notu Linki 2:

Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil II

Yabancı Dil Ders Notu Linki 3:

İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil I

Yabancı Dil Ders Notu Linki 4:

İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil II

Bu Ders Notları Hakkında

Ya YÖK kardeş, biz 12 yıl İngilizce ders görüp how are you going seviyesinde bir güruhuz, bizi hala niye zorluyorsunuz? Salın bizi ya! Ortak dersler adı altında yeniden ingilizce öğrenememeye hoş geldiniz. Ders varsa geçilecek, yapacak bir şey yok. Çok küçümsemeyin, sadece ortak derslerden kalarak okul uzatanların olduğu vakidir, dolayısıyla geçecek kadar öğrenin en azından. Tabi iyi bir hukukçu olmak için İngilizce şart, burada biraz hiciv yapıyoruz diye bizi İngilizce öğrenmekten soğuttunuz, tam öğrenecektik vazgeçtik demeyin. O İngilizce burada öğrenilmez, kastettiğimiz bu. Bu konunun yeri de burası değil, sıra ona da gelecek…

Hukuk fakültesine başladığımızda bir çoğumuzun şaşırdığı, bazımızın isyan ettiği bir durum vardır: yine mi türkçe, yine mi tarih, yine mi ingilizce! Ne kadar istemesek de YÖK’ün zorunlu ortak dersleri karşımıza çıkıyor ve bir şekilde geçilmesi gerekiyor. Bizim burada paylaştıklarımız sizin için yeter de artar bile! Aşağıdaki linklerden birini seçmeniz yeterli, herhangi birini okursanız rahat rahat geçersiniz. Hatta hepsini okumanız bile gerekmeyebilir, derslerde üzerinde durulan hususları öğrenip onlara çalışmanız sizin için yeterli olacaktır.

Yazının sonunda linkini bulacağınız notlar şunlar:

  • Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil I
  • Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil II
  • İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil I
  • İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil II

Bunlar aslında ders notu değil, kitap. Bunları sadece bu dersi geçmek için değil, daha sonra İngilizce öğrenmek için de kullanabilirsiniz, gayet kullanışlı kitaplar. Kitaptan çalışmak istemeyenler için yine İngilizce Açıköğretim Dersleri youtube listesini paylaşmış olalım.

Dediğimiz gibi YÖK ortak dersler için tek tek paylaşım yapmayacağız, her ders için tek paylaşım yapıp gerekli materyale tek paylaşımda topluyoruz. Yani Türk dili için her şey bu yazıda olacak, tarih ve ingilizce de, YÖK Ortak Dersler Türk Dili ve YÖK Ortak Dersler Tarih sayfalarında yer alıyor.

Ders Notu Linki : Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil I
Ders Notu Linki : Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil II
Ders Notu Linki : İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil I
Ders Notu Linki : İstanbul Üniversitesi Yabancı Dil II