Roma Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Roma Borçlar Hukuku Kısa Genel Tekrar Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Biz roma borçlar hukuku ders notu yayımlamaktan sıkıldık; ama maşallah hukuk öğrencileri roma borçlar hukuku ders notu yazmaktan hiç sıkılmamışlar 😂 Arşivimizdeki şimdilik son roma borçlar hukuku ders notunu paylaşıyoruz, bir de sadece roma hukukunda akitler konusunu işleyen not kaldı, o nottan sonra bir süre roma hukuku görmek istemiyoruz 😀

Bugünkü not da diğer bazı roma hukuku ders notları gibi konuları kısa kısa özetleyerek tekrar yapmanızı sağlayacak nitelikte. Kapsamının yetersiz olduğunu sanmayın, bütün konular var. Sadece daha kapsamlı bir roma hukuku notuyla veya kitapla çalışılmadığı sürece roma dersini vermenizi sağlamaz, tek eksiği bu. Yoksa gayet başarılı bir not, özellikle görsellik açısından göze hitap ediyor.

Diğer roma borçlar hukuku ders notları ile çok farklı bir içeriği olmasa da, bu roma borçlar notunun da içindekilerden kısaca bahsedelim:

  • Roma hukukunun üstünlüğü
  • Corpus iurus civilis
  • Roma hukukunda haklar
  • Roma hukukunda malvarlığı
  • Roma hukukunda borç ilişkisinin unsurları
  • Roma hukukunda haksız fiiller
  • Roma’da sorumluluk ve kusur
  • Roma hukukunda akitler
  • Roma hukukunda sebepsiz zenginleşme

 

Roma Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Roma Hukuku notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Roma Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Roma Hukukunu halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Roma Hukuku dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu Hukuku ve Medeni Hukuk ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Roma hukuku, hukuk fakültesinin en özel derslerinden biri. Roma hukuku ders notları sayesinde ders hakkında daha fazla fikir sahibi olabileceksiniz. Roma hukuku ders notları bulmak çoz zor olmasa da, biz sizin için en iyilerini derliyoruz. Sadece ders notları hukuk fakültesinde başarılı olmak için yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

Roma Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Roma Borçlar Hukuku Kısa Genel Tekrar Ders Notu