Roma Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Roma Hukuku Roma Borçlar Hukuku Kısa Özet Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Roma hukuku ders notları, yeni bir roma borçlar hukuku ders notuyla devam ediyor! Sitemizde bulunan çeşit çeşit roma borçlar hukukuna yeni birini daha ekliyoruz. Daha önce paylaştığımız roma borçlar hukuku ders notu gibi bu ders notu da, kısa ve özet niteliğinde bir ders notu. Tek başına roma hukukunu veya roma borçlar hukukunu halletmenizi sağlamayacaktır; ancak tüm konuları hızlıca 20 sayfada okuyup tekrar etmek için oldukça faydalı bir not.

Bu notta bulunan roma borçlar hukukunun konuları şöyledir:

  • Borçların genel kısmı
  • Roma’da borcun unsurları
  • Roma hukukunda sorumluluk
  • Roma hukukunda borç türleri
  • Roma hukukunda kusur kavramı
  • Roma hukukunda özel borç ilişkileri
  • Roma borçlar hukuku akitleri
  • Roma borçlar hukuku sisteminde haksız fiil ve haksız fiil benzerleri

Roma Hukuku ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Roma Hukuku notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Roma Hukuku Pratikleri de sitemizde mevcut.

Roma Hukukunu halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Roma Hukuku dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu Hukuku ve Medeni Hukuk ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Roma hukuku, hukuk fakültesinin en özel derslerinden biri. Roma hukuku ders notları sayesinde ders hakkında daha fazla fikir sahibi olabileceksiniz. Roma hukuku ders notları bulmak çoz zor olmasa da, biz sizin için en iyilerini derliyoruz. Sadece ders notları hukuk fakültesinde başarılı olmak için yeterli değil, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

Roma Hukuku PDF Ders Notu Linki 👇

Roma Hukuku Roma Borçlar Hukuku Kısa Özet Ders Notu