Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Medeni Hukukun Tüm Konularını İçeren Kapsamlı Medeni Hukuk Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Medeni hukukun tüm konularını bir araya toplamak kolay değil. Medeni hukuk birbirinden oldukça farklı konuları içeren medeni hukuka giriş, kişiler hukuku ve aile hukuku konularını barındırıyor, bu yüzden ders notları da genelde sadece ilgili konuyu anlatan şeklinde oluyor. Bugün yayınlanan not ise tüm konuları bir arada anlatıyor. Serkan Karaoğlu tarafından hazırlanan bu ders notu, hem teorik bilgilere, hem de sınav için nokta atışı bilgilere yer vermiş. Ayrıca bol bol tablo var, görsel olarak da özenle hazırlanmış bir medeni hukuk ders notu.

Konuları tek tek çalışmak isteyenler için aile hukuku ders notu, kişiler hukuku ders notu ve medeni hukuka giriş ders notu ayrı ayrı sitemize yüklenmişti, ilgili notlara bakabilirsiniz. Bugünkü ders notu ise medeni hukukunun tüm konularını kapsıyor. Bazıları konuları bölerek çalışmayı sevse de, aynı dersin farklı konularını bir arada çalışmanın da önemli olduğunu söylemek gerekir. Hukuka yönelik bütüncül bir yaklaşımı sağlayan, bunu mümkün kılan bağlantıları kurabilmek önemli. O yüzden konuları ayrı ayrı anlatan notlarla birlikte, topluca anlatan ders notlarının da önemli olduğu söylemek gerekir. Bu ders notu da, medeni hukukun tüm konularını topluca ve kapsamlı ele almak konusunda harika bir iş çıkarıyor!

Medeni hukuk çalışırken, özellikle temel kavramlara dikkat etmek önemli. Medeni hukuk dersi, hukuk fakültesi hayatınız boyunca göreceğiniz derslere ilişkin temel kavramların büyük kısmı medeni hukuk derslerinde öğrenilecek. Dolayısıyla medeni hukuku sadece medeni hukuk olarak düşünmemek gerekiyor. Medeni hukuku çok ciddiye almanızı, sadece notlardan çalışmamanızı ve iyi bir medeni hukuk ders kitabı edinmenizi tavsiye ederiz.

Medeni Hukuk ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Medeni Hukuk Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Medeni Hukuk Pratikleri de sitemizde mevcut.

Medeni Hukuku halletiyseniz, diğer 1. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Medeni Hukuk dışında Anayasa Hukuku, Hukuk Başlangıcı, İktisat, Genel Kamu Hukuku ve Roma Hukuku ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 1. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Medeni Hukuk PDF Ders Notu Linki 👇

Medeni Hukukun Tüm Konularını İçeren Kapsamlı Medeni Hukuk Notu