Türk Hukuk Tarihi Ders Notları PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 Türk Hukuk Tarihi Ses Kaydı Ders Notu

Bu Ders Notu Hakkında

Türk Hukuk Tarihi ders notları kategorimizde bugün, İÜHF öğrencilerinin özverisi ve emeği var. Hukuk notları piyasasındaki hak yiyicilerden çok bahsettik, artık herkes bunların kim olduğunu biliyor. Yıllarca kimseden izin almadan, kendi mülkiyetlerindeymiş gibi derslerin ses kaydı notlarından haksız gelir eden edenlerden bahsediyoruz elbette. Bunlar emeksiz ekmek yemeye çalıştıkları gibi, uyguladıkları fahiş fiyatlandırma ile zaten kırılgan olan öğrenci ekonomisinde resesyona, daralmaya sebebiyet veriyorlar.

İşte bu haksız düzene karşı çıkan bir grup hukuk fakültesi öğrencisi, 2019 yılında örgütlenerek derslerin ses kaydını almaya ve bunları not dökümü yapmaya başladılar. Hem de bunları hiç bir ücret talep etmeden, sebil olarak herkesin yararlanmasına sundular! Böylece Türk hukuk tarihi ders notları konusunda çektiğimiz sıkıntılar büyük ölçüde son buldu.

Sayfanın sonunda linkini bulacağınız not, 2018-2019 yılının ikinci dönem Türk hukuk tarihi konularını içeriyor. Konular şöyle:

  • Vakıf hukuku ve Osmanlı’da vakıflar
  • Vakfın türleri
  • Osmanlı yargı teşkilatı
  • Osmanlı ceza hukuku
  • Tanzimat fermanı
  • Islahat fermanı
  • Kanun-ı Esasi
  • 31 Mart ayaklanması ve 1909 Anayasa değişiklikleri

Merak edenler için Islahat Fermanı’ndan, padişahın, tüm vatandaşların can güvenliğinin dokunulmazlığı üzerine yemin ettiği bölüm:

Gülhâne’de kırâat olunan Hatt-ı Hümâyûnum ile ve Tanzîmât-ı Hayriyem mûcibince her din ve mezhepte bulunan kâffe-i tebea-i şâhânem hakkında bilâ-istisna emniyet-i can ve mal mahfûziyet-i nâmus için taraf-ı eşref-i pâdişâhanemden va’d ve ihsan olunmuş olan teminat bu kerre dahi tekit ve teyit kılındığından…

Eğer daha önce merak edip araştırmadıysanız, bunları tek başına anlamanızın imkanı yok. Bunun gibi metinleri anlamlandırabilmek için önce Türk hukuk tarihi derslerine girin, sonrası için Türk hukuk tarihi ders notları sizi bekliyor!

İndirme linkini yazının sonunda bulabilirsiniz.

Türk Hukuk Tarihi ders notları bundan ibaret değil. Paylaştığımız tüm Türk Hukuk Tarihi Ders Notlarına göz atmayı unutmayın! Ayrıca çalıştığınız konuları pekiştirmek için Hukuk Tarihi Pratikleri de sitemizde mevcut.

Türk Hukuk Tarihini halletiyseniz, diğer 2. Sınıf Ders Notlarına geçebilirsiniz. Türk Hukuk Tarihi dışında Borçlar Hukuku, Ceza Hukuku, İdare Hukuku, Milletlerarası Genel Hukuk ve Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi ders notları ilgili başlıklara yüklendi. 2. Sınıf Pratikleri de ilgili linkte!

Tek tek tüm sınıfları gezmek istemiyor musunuz? Onu da hallettik! Ders notlarının toplu olarak bir arada bulunduğu yazılarımız yayında. İlgili sınıfa tıklayarak o sınıfa ilişkin yayımlanan tüm hukuk ders notlarını bulabilirsiniz. Hukuk ders notları liste linkleri hemen aşağıda:

1.Sınıf Hukuk Ders Notları

2. Sınıf Hukuk Ders Notları

3. Sınıf Hukuk Ders Notları

4. Sınıf Hukuk Ders Notları

 

Biliyoruz, Türk hukuk tarihi dersini çok zor derslerden görmüyorsunuz. Evet, Türk hukuk tarihi ders notları en çok ziyaret ettiğiniz notlar olmayacak. Yine de sadece ders notlarından çalışmanızı tavsiye edemeyiz. Sadece Türk hukuk tarihi ders notları yeterli olmaz, mutlaka en azından bir kitap da edinmek gerekiyor. Hangi kitabı alacağınızdan emin değilseniz, tüm sınıfların ders kitaplarına ilişkin tavsiyelerde bulunduk! Hangi sınıfa ilişkin kitaplar konusunda sorunuz varsa ilgili linke tıklamanız yeterli. 

1. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

2. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

3. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

4. Sınıf Hukuk Ders Kitapları

Türk Hukuk Tarihi Ders Notları PDF Linki :

İÜHF 2018-2019 Türk Hukuk Tarihi Ses Kaydı Ders Notu